Jaké tajemství ukrývá Ostrov panenek v Mexiku? Návštěva jen pro silnější povahy

0
ostrov panenek
Zdroj foto: es.wikipedia.org

Ostrov panenek: Smutná tragédie, fikce či morbidita? Každopádně neobyčejný ostrov nacházející se v Mexiku je opředen tajemstvím. Panenky budící pozornost, pro někoho mohou být děsivé a nahánějící strach. Rozhodně jde o místo, které je pro otrlejší jedince. Noc by tu nechtěl strávit asi nikdo z nás.

Místo, které budí zájem turistů

Mexický Isla de las Muñecas, známý jako Ostrov panenek, setkat se můžete také s názvem Island of the Dolls, je zkrátka a prostě ostrov plný panenek. A ne tak ledajakých a také tam nejsou z důvodu, že by je tam nějaké děti zapomněly. Tyto panenky jsou zavěšené na stromech, bambusu a jejich mrtvé pohledy člověka rozhodně klidným nenechají.

Jde o zajímavost, která děsí a zároveň přitahuje denně stovky turistů, kteří se chtějí podívat na tyto panenky osobně. Však i někteří po návštěvě se dušují, že na ně některá z panenek dokonce i mrkla, jiné panenky si mezi sebou údajně něco šeptají či koulí očima. Jiní se shodují zase na názoru, že při plavbě okolo ostrova je panenky lákaly na pevninu. Panenky rozhodně umocňují hororovou atmosféru mexického ostrova.

panenky
Zdroj foto: es.wikipedia.org

Vše začalo utonulou holčičkou

Proč zrovna panenky na ostrově a zavěšené na stromech? Co se stalo? K tomu se váže příběh, který spočívá ve smutné události, kdy došlo k tragédii na ostrově. Stalo se tak v roce 1950. Zdejší a prý jediný obyvatel, který byl i správcem ostrova Julian Santana Barrera dle legendy našel tělíčko malé holčičky, které bylo vyplaveno močály u ostrova. Julian se snažil dívenku zachránit, ale bohužel bylo již pozdě. Za jakých okolností se malá dívka utonula, se nikdy nikdo nedozvěděl.

O pár hodin později našel Julian Santana Barrera ve vodě plastovou panenku, z čehož usoudil, že musela patřit oné utonulé dívce. Jelikož chtěl uctít děvčátku památku, rozhodl se panenku vylovit a pověsit na strom. V té chvíli k němu promluvil duch děvčete, kdy jedna panenka údajně nestačila a chtěl po něm více panenek. Zoufalý Julian tak začal po ostrově rozvěšovat panenky.

Jak to bylo s duchem zemřelé dívky či hlasem ze záhrobí není jasné. Zda skutečně existoval či nikoliv. Racionálně založení jedinci zastávají názor, že Julian žil natolik osamocený život, že se zkrátka pomátl. Dle jiných se naopak nevzpamatoval z traumatu, kdy našel tělo mrtvé dívky, kterou se mu nepodařilo zachránit.

Za více než půl století shromáždil dotyčný Julian více jak 1500 panenek, které jsou k vidění v původním stavu. Dnes však více působí jako mrtvolky dětí. Julian Santana zemřel údajně na infarkt v roce 2001. Některé příběhy tvrdí, že byl nalezen zaklíněný v kanálu, tj. stejným způsobem jako byla ona malá holčička.

A někteří naopak dokonce pochybují o samotné existenci Juliana. Jiní zase jsou toho názoru, že se tento člověk jen zbláznil a tento příběh o utonulé dívence vyprávěl jen kvůli své osamělosti.

Jak se dostat k ostrovu

Ostrov se nachází necelých 30 km od Mexico City na kanále La Xochimilco. Nejde o místo, které by jinak bylo v turistickém hledáčku, ale právě díky těmto panenkám, si našlo své příznivce. Nicméně rozhodně není zrovna ideálním místem pro slabší povahy.

Jen tak mimochodem, La Xochimilco náleží mezi 16 městských částí Ciudad de México. Jde o prostor s rozlohou 118 km² obývající okolo půl miliónů obyvatel, je od roku 1987 na seznamu UNESCO. Díky systému kanálů a umělých ostrovů se tak dostal právě na seznam světového kulturního dědictví.

Vzhledem k tomu, že v Mexiku se ke smrti přistupuje jinak než u nás, je tak Ostrov panenek nejen zajímavou součástí mexické kultury, ale také mytologie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here