Ischia: Ostrov považován za jeden z nejkrásnějších

0

ischia

Pokud chcete vidět ráj na zemi, navštivte italský ostrov Ischia. Pokud budete poblíž Neapole, je tak návštěva takřka nevyhnutelnou záležitostí, stejně tak se vyplatí vyčlenit si pár dní a vyrazit za krásou, kterou ostrov nabízí. Co vše vás tu doslova očaruje?

Ostrov s celoroční bujnou zelenou vegetací

Ostrov Ischia není velký – obvod měří zhruba 39 km a všechna hlavní centra ostrova jsou spojené jednou silnicí, ale svou krásou předčí i ty největší ostrovy. Nachází se v jižní části Itálie, obklopuje ho Tyrhenské mořeNeapolském zálivu.

Ostrov o rozloze 46 čtverečních kilometrů, jehož nejvyšším bodem je Monte Epomeo se 789 m n.m. se skládá zejména s kopců, písčitých pláží, termálních pramenů apod. Ischia je však nejslavnějším a rozhodně nejkrásnějším ostrovem v Neapolském zálivu. Pozitivní je, že doprava je tu pravidelná, přehledná a velmi pohodlná. S pevninou je ostrov spojen trajektovou dopravou. Z ostrova si lze udělat výlet na nedaleký malebný ostrov Capri, který je vzdálen pouhých 33 km.

Ostrov sopečného původu

Ostrov, jenž vznikl výbuchem podmořské sopky. S velkou pravděpodobností k samotnému vzniku ostrova došlo tak, že magmatické srdce Středozemního moře vyvolalo tlak na nad ním položenou zemskou kůrou, která se začala automaticky zvedat. Zdejší sirné prameny a vystupující páry jsou tak patrnými pozůstatky sopečné činnosti.

Hornatý povrch ostrova je značně členitý mající spoustu ostrých skalisek. Okázale čisté pláže s černým či bílým pískem doslova vybízejí k odpočinku, ulehnutí a relaxaci. Díky subtropické vegetaci se zde velice dobře daří pomerančovníkům, olivovníkům, fíkovníkům, jsou zde k vidění i svahy s keříky s vinnou révou, ibišky, kaktusy, aloe, agáve a to vše v pestrobarevné paletě květů.

ischia ostrov

Ischia – místo, které si oblíbila řada osobností

Už za doby antické zde na Ischii byl soustředěn turistický ruch. A tak ostrov Ischia navštívila řada význačných osobností již v dávné době. Kouzlu ostrova podlehl například Michalengalo, Karel IV., admirál Nelson, dramaturg Ibsen či věhlasná Elizabeth Taylor.

I dnes mnoho významných a slavných osobností rádo zavítá na ostrov Ischia, mezi ty, kteří mají rádi tento ráj na zemi, patří například Sofia Loren, Angela Merkel či dokonce náš nejslavnější český zpěvák Karel Gott.

Zelený ostrov s léčivými účinky

Celoročně bujná zeleň, středomořské klima, vstřícnost místních obyvatel, křišťálově průzračné moře a více jak 150 léčivých pramenů. Co si přát více? Léčivé prameny ceněné již v dobách starých Řeků. Už starověcí Řekové a Římané využívali léčivých účinků pramenů.

Doposud jsou využívané zejména pro terapeutické účely v lázních, hotelích či v termálních parcích, kde jsou přímo klenotem ostrova.

Zázračné termální a minerální prameny slouží i k udržení zdraví a rovněž k léčbě nemocí a jsou využívány k procedurám při léčbě pohybového ústrojí, gynekologických problémů, bronchitidy apod.

Unikátní záležitostí je zátoka Sorgeto, kde takřka u mořského pobřeží vyvěrají termální prameny o teplotě až 90 °C a moře díky tomu tak dosahuje teplotu až 35 °C. Však k oblíbeným atrakcím patří i koupání přímo z lodi, kdy se tak zároveň můžete podívat i do jeskyní a míst, která nejsou známá a k vidění z pevniny. Ischia je ostrovem, kde na vás kromě výše uvedeného čeká i po celý rok příjemné počasí.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here