Oregon Vortex: Tajemná oblast s nevysvětlitelnými jevy

0
Oregon Vortex
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Oregon Vortex: Místo, které nedá spát vědcům a pro turisty je jedním z nejvíce lákavých a atraktivních. Jaké neuvěřitelné a nevysvětlitelné jevy je zde možné spatřit? Co se tu vše děje a jak je možné, že lidé tu nedokážou stát rovně?

Pozoruhodná a záhadná kruhová oblast

Oregon Vortex neboli Oregonský vír je jednou z největších záhad světa vůbec. Žádné podobné místo nikde jinde nenajdete. Oregon Vortex se nachází při městě Gold Hill na pobřeží Sardinie Creek v americkém státě Oregon. Místo o rozloze zhruba jen 55 m² je více neobvyklých a neobjasnitelných jevů.

Místu se údajně vyhýbali i původní obyvatelé, neboť jejich koně odmítali vstoupit do této oblasti. Uprostřed kruhové oblasti stojí dřevěný dům, který dostal jméno „House of Mystery“. Tento dřevěný domek neboli chatka sloužila v 19. století jako razírna – výrobna mincí. Jenže právě anomální antigravitační jevy zde už v té době byly tak silné, že způsobovaly problémy lidem natolik, že zkrátka v roce 1890 ji opustili. Jen tak pro zajímavost, tato chatka původně stála na úpatí kopce, ale holt záhadný vír ji vtáhl dovnitř kruhové oblasti. Jeden z mnoha nevysvětlitelných a nepochopitelných úkazů.

Záhada nad záhady

Oregonský vír, to je oblast, kde stromy rostou v podivných a rozhodně ne v obvyklých úhlech. Nejen koně se tu plaší, ale místu, tj. stromům se vyhýbají i samotní ptáci. A pokud se přesto výjimečně k místu přiblíží hejno ptáků, tak okamžitě změní směr. Zde nežijí žádní živočichové. Pokud si zde zapálíte cigaretu, dým vám začne stoupat do spirály.

Místo, které je turisty velmi vyhledávané. Američané se sem vypravují v rámci nedělních výletů. Tak kdo by se nechtěl o všem přesvědčit na vlastní oči a hlavně vidět mnoho paranormálních jevů, které nikde jinde nespatříte. Oblast, která přitahuje i řadu televizních štábů z celého světa, kteří přijíždějí k tomuto fenomenálnímu místu a natáčí zde zdejší paranormální úkazy.

oregon
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Co se stane, když vstoupíte do oblasti?

Když někdo vejde to této kruhové oblasti, na vlastní kůži pozná, jaké to je, když tu zkrátka neplatí žádné fyzikální zákony. Při vstupu na toto místo se vaše tělo zkrátka automaticky vychýlí z běžné svislé osy a pro opětovné vyrovnání a balanci vám brání jakási síla, kdy zkrátka jen těžko udržíte rovnováhu. Žádný z návštěvníků zde nedokáže stát rovně. Někteří dokonce hovoří o tom, že na určitých bodech se údajně mění i výška člověka.

Pozoruhodné a nevyjasnitelné jevy v blízkém okolí

Nejen cigaretový dým, ale i pokud vyhodíte papír do vzduchu, tak se otočí a vytvoří neuvěřitelnou spirálu. Pokud zde položíte kulatý předmět na zem, jako je například láhev, začne se doslova před vaším zrakem koulet nahoru do kopce. Předměty zde naopak stojí v rovnováze i při náklonu 10 stupňů. Nevídané, že? Není divu, že se místo stalo oblíbenou a hojně navštěvovanou turistickou atrakcí.

Při návštěvě zapomeňte na kompas, ten je zde úplně zbytečný, neboť zde vám nepomůže. Prostě tu nefunguje.

Co říká věda?

Indiáni, původní obyvatelé, kteří místo nezkoumali a rovnou se mu vyhýbali, neboť zajisté vytušili jakési nekalé síly. Badatelé a různí vědci s odlišnou specializací zkoumali, měřili, experimentovali, ale zatím bez výsledku. Nedošli k žádnému vysvětlitelnému závěru. Někteří se domnívají, že zde působí síla kulového tvaru, která je z jedné poloviny umístěna pod zemí a z té druhé nad zemí, což je přirovnáváno ke vzdušnému či vodnímu víru. Nejpodivuhodnější je to, že Oregonský vír má vliv i na přístroje letadel, které prolétávají vysoko nad oblastí.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here