Tunel lásky: Kde se nachází a co se stane zamilovanému páru při jeho návštěvě

0
tunel lasky ukrajina
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Tunel lásky: Atraktivní, neobvyklé, legendou zahalené místo, které je vyhledáváno turisty z celého světa. A co se stane zamilovaným párům při jeho osobní návštěvě? K jakému dalšímu účelu místo slouží a je vyhledávanou raritou?

Kam se vydat aneb jasný cíl pro všechny zamilované

Tunel lásky neboli Tunnel of Love se nachází na Ukrajině. Ano, asi byste spíše očekávali Francii, konkrétně Paříž nebo Itálii. Pravdou je, že Tunel lásky se nachází na Ukrajině. V tomto případě se tak musíte vydat k našim východním sousedům. Místo najdete mezi vesnicemi Klevan a Orzhiv v západní Ukrajině na železniční trati Kovel-Rivne, jenž je dlouhý zhruba 7 kilometrů.

V blízkosti vesnice Orzhiv se železniční trať dělí na dvě části, kdy jedna vede směrem do vesnice Klevany a druhá k tajné vojenské základě ukrývající se v lese ještě od válečné doby, kdy bylo typické sázení stromů poblíž tratě, aby tak byla efektivně provedena přeprava vojenského materiálu.

tunel lasky
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Kouzelný úkaz vytvořený přírodou

Přestože původně tunel sloužil k vojenským účelům, tak dnes je považován za atraktivní místo, které je vyhledáváno turisty z celého světa, pro milovníky fotografování je pozoruhodným objektem a pro zamilované páry je doslova lákavým magnetem, za což může zajisté nejedna legenda vztahující se k tomuto místu.

Při návštěvě je třeba si ovšem dávat pozor, neboť i dnes hlavní využití tunelu slouží k přepravě materiálu do jedné z místní továrny. Ale tím, jak je tunel známý, proslulý a vyhledávaným místem, spousta turistů se pohybuje po trati, což činí starosti místním zaměstnancům. Je třeba dávat pozor na projíždějící vlaky na trati. Ale není třeba se obávat, že jde o frekventovanou železniční trať, neboť vlak zde projíždí nízkou rychlostí a jen 3x za den do místní továrny zabývající se zpracováním dřeva.

Pohádkově vyhlížející přírodní úkaz je v největší kráse na jaře, tudíž ideální čas pro naplánování návštěvy. Jde o to, že právě na jaře, kdy zdejší stromy lemující trať zezelenají, vytvoří skvostnou podívanou. V zimním období tunel ztrácí trochu na své atmosféře, nicméně počasí ho o jeho typickou krásu připraví jen na pár měsíců. Od jara do podzimu je možné jej vidět v té nejlepší a nejkrásnější podobě.

Romantické scenérie opředená legendou

Větve stromů jsou tvarovány do oblouku připomínající svým vzhledem tunel. K celkové kráse přispívá i hustý stromový porost, kdy tak místo působí romantickým dojmem. To vše umocněno legendou, která má takovou moc a je výzvou pro zamilované dvojice. Tunel lásky nemá své jméno jen tak a dokonce je možnost interpretace několika způsoby. Ano, díky romantické scenérii a legendě přitahuje zamilované páry, ale také si získá hned srdce každého, kdo jej spatří.

Jelikož je tunel tvořen listnatými stromy, které se mění v závislosti na konkrétním ročním období, nabízí jedinečnou podívanou. Každý, kdo tunel navštíví, praví, že se jedná o jedno z nejkrásnějších míst. Pro novomanžele je perfektní volbou pro pořízení fotografie. Pro zamilované je více než lákavou výzvou, neboť legenda praví, pokud zamilovaná dvojice projde z jedné strany tunelu na druhou a bude si něco přát a láska k partnerovi je upřímná, tak se přání vyplní.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here