Která evropská města mají vysoký index kriminality aneb kde si dát pozor

0
Marseille
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                          Marseille

Na která evropská města je třeba si dát pozor? Proč jsou označována nebezpečná? Čím si to vysloužila? Zde vám představíme pět měst a zároveň ujasníme, jak je to s cestováním do těchto destinací. Není vždy vše černé, jak se může zdát a je možné si přečíst.

Města, která se pravidelně umísťují na seznamu evropských měst s nejvyšším stupněm kriminality. Ten je udáván dle počtu spáchaných trestných činů za zvolené období. Pořadí se každým rokem mění apod. Prvenství sice stále patří francouzské Marseille. Seznámíme vás s městy, kde je třeba si dát pozor, nicméně to by mělo platit vždy a kdekoliv. Být obezřetní v každém městě a za každé situace. Na druhou stranu se jedná o města, která jsou krásná, tak proč se zbytečně ochudit o jejich návštěvu.

Marseille, Francie

Prvenství neustále drží Marseille, kde dochází zejména k drobným zločinům, v hojné míře je tu rozšířené kapsářství. Město, které je proslulé drogovým obchodem. Důvodem je vysoká míra korupce, příčinou rovněž může být nedostatečný počet policistů.

Řečtí osadníci zde okolo roku 600 před n.l. založili osadu, díky tomuto ranému osídlení, se Marseille přezdívá nejstarší město ve Francii. Město, které každoročně láká miliony turistů z celého světa. Však si můžete užít zdejší pláže, kochat se historií, navštívit řadu muzeí, galerií, divadel a užít si naplno bohatý denní i noční život. I když Marseille není centrem gastronomie, tak věřte, že si zde pochutnáte. Město, které má svůj kulinářský um tzv. art de vivre. Marseille se pyšní celou řadu typických jídel, mezi nejznámější patří bujabéza, ratatouille, tapenády, atd. Místní speciality jsou k dostání ve všech částech města.

Birmingham
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                           Birmingham

Catania (Katánie) a Turín (Torino), Itálie

Mnohým se v souvislosti s Itálií vybaví mafie a různé gangy známé z filmů, knížek apod. Pravdou je, že jde o destinaci, která má mnoho měst proslulých vysokou kriminalitou. Města, která jsou krásná, mají co nabídnout návštěvníkům, zanechají nezapomenutelný zážitek. Je třeba být zde velmi ostražití a hlídat si zavazadla a osobní věci. Ve dvou zmíněných městech se to kapsáři opravdu hemží. Díky tomu tak Catania i Torino se objevují na seznamu nebezpečných evropských měst. Podívejme se na města i z té lepší stránky.

Catania je druhé největší a nejmodernější město Sicílie. Nachází se na úpatí Etny. Přístavní město, kde sídlí univerzita, která byla založena v roce 1444. Často se zde můžete setkat s motivem slona, který se objevuje na veřejných budovách, fontánách, jenž se váže k bohyni Minervě, patronce města. Kromě Minervy je patronkou města i svatá Agáta. Za návštěvu rozhodně stojí místní Římské divadlo, které bylo vybudováno ve 2. století před n.l., malé divadlo Odeon, které sloužilo mimo jiné pro recitace, významné divadlo Teatro Bellini, které je pojmenováno po zdejším rodákovi, skladateli Bellinim. Atraktivním turistickým místem je robustní pevnost Castello Ursini se čtyřmi obrannými věžemi postavená z lávového kamene.

Italské Torino je hlavním městem regionu Piemont. Nachází se v severozápadní části Itálie. Jedná se o jedno z největších průmyslových měst v Itálii. Významné centrum ekonomiky a kultury. Za hlavní náměstí je považováno Piazza Castello. Na náměstí stojí královský palác Palazzo Reale ze 17. století, který sloužil coby sídlo savojských a posléze italských králů. Blízko náměstí se táhne nákupní třída Via Roma. V Turíně můžete spatřit řadu význačných památek – historických i architektonických, pěší zóny, malebná podloubí, náměstí. Za vůbec jedno z nejhezčích v celé Itálii je považováno zdejší Piazza San Carlo z roku 1640.

Kristiansand, Norsko

Do první pětky nejnebezpečnějších měst v Evropě v rámci kriminality spadá i norské město Kristiansand. Kriminalita je tu spojena zejména s mladými lidmi a s uživateli drog. Město leží na samém jihu Norska. Byla by škoda ho nespatřit, neboť samotné město i jeho okolí, se přezdívá pro krásné pláže Norská riviéra. Zde máte vskutku bohaté menu v podobě norské přírody i kultury. Město bylo založeno v roce 1641.

Birmingham, Velká Británie

Město, které je dokonce zařazeno i v anketě od samotných obyvatel Birminghamu, kteří se necítí bezpečně. Proč je tedy město tolik atraktivní pro turisty? Stačí se vyhnout nebezpečným čtvrtím, pozor si dejte například na ulici Spring Hill, kde se s pravidelností odehrává nejvíce kriminálních případů v celém městě.

Město, kde si jinak samozřejmě můžete dokonale užít pobyt a vidět řadu pozoruhodných míst, památek. Birmingham se pyšní impozantní architekturou, nachází se zde více jak 500 parků, přes 6 milionů stromů. Zdejší botanická zahrada si drží svůj původní ráz již od roku 1829. Město, které je inspirativní. Není divu, že se objevuje i ve spoustě filmů apod.

Jen tak pro zajímavost, je tu více kilometrů kanálů než v Benátkách. Za pozornost a návštěvu stojí i proslulá továrna na čokoládu. V Birminghamu to žije ve dne i v noci.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here