Miniuni svět miniatur v Ostravě – tajemství architektury jako na dlani

0

miniuni

Kdo by se rád podíval do zahraničí na světoznámé stavby a nemůže, má možnost navštívit Miniuni svět miniatur. Tenhle úplně jiný svět najdete přímo v centru Ostravy, vedle areálu Výstaviště Černá louka. Celý tento projekt se začal realizovat v roce 2004 soukromou společností.

Nejenom stavby

Návštěvníci Miniuni si mohou prohlédnout 34 modelů významných zahraničních staveb jako je například šikmá věž v Pise, Eiffelova věž, dokonce i Staroměstská radnice v Praze, 7 divů světa a jiné. A jak je to s měřítkem? Všechny modely jsou v měřítku 1:25. Kromě staveb mohou návštěvníci zhlédnout i další expozice – a to stálou výstavu historických lodí, výstavu hradů a zámků a výstavu „po stopách železnice“. Výstavy se staly velmi oblíbené, mezi návštěvníky patří i turisté z Japonska nebo USA.

Prohlídka i pro děti

Areál nezapomíná ani na děti, každoročně pro ně vytváří různé naučné programy, při kterých se nejen pobaví, ale i zabaví, a tak si rodiče v klidu mohou výstavy prohlédnout.  Pro žáky je velmi poučná výstava historických lodí, z výkladu získají spousty informací na zeměpis a dějepis. Navíc, děti do 3 let mají vstup zdarma, od 3 let je vstup za 40Kč.

Prohlídky a vstupné

Výstaviště můžeme navštívit od 16.3. a jeho provoz se uzavírá 16.12. Po celou tuhle otevírací dobu mají vždy v pondělí zavřeno.  Provozní doba je podle měsíců upravena, doporučuji si ji před výletem zjistit. A teď ke vstupnému. Dospělá osoba za vstup zaplatí 70Kč na jednu expozici, dítě do 3 let zdarma, nad 3 roky platí 40Kč. Tuto cenu platí i studenti, držitelé průkazu ZTP a důchodci.

Pokud je vás celá parta s počtem minimálně 15 osob, cena vstupného je 35Kč za osobu. A pokud byste rádi navštívili všechny tři výstavy, můžete si zakoupit speciální vstupné s cenou 150Kč pro dospělé a 80Kč pro děti, ZTP a důchodce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here