Lázně Jeseník nabídnou třeba rodný dům Vincenze Priessnitze

0

lazne jesenik

Vítejte v lázních Jeseník. Pokud jste přijeli do těchto oblíbených hor, pak nelze vynechat toto místo, a nejen kvůli teplým lázeňským oplatkům.

Začátek cesty

Když necháte auto na přilehlém parkovišti, možná se trochu vyděsíte. Pohled na kopec, který musíte vyšlápnout nepatří k těm nejoblíbenějším, nicméně každým krokem vás však nabíjí pocit energie a zdraví. Nezastaví vás ani nespočet schodů, které musíte zdolat.

Priessnitz jako přemožitel své doby

V areálu se nachází Priessnitzovy léčebné lázně, které jsou moderní, čisté a splňují vše co si jen u léčebných lázní můžete přát. Samozřejmostí je tak i wellness. Co za návštěvu opravdu stojí, je rodný dům Vincenze Priessnitze, který jej později přestavěl na první vodoléčebný ústav. Předběhl v mnoha ohledech svou dobu a propagoval přínosnost pohybu, čerstvého vzduchu a studené vody. Jak prosté, že? Součástí lázní Jeseník je tak muzeum, věnující se lázeňství.

Vyžití pro všechny

Samotný park přichází s velice zajímavým řešením prostoru. Procházet se můžeme po stezkách, sednout si na lavičku nebo si lehnout do trávy. Mnohem lepším řešením je však využít informační stezku, která vás provede po celém vrchu. Je to velice jednoduché jdete po číslech. Stezka je prošpikována informačními tabulemi, prameny nebo různými aktivitami.

Pohyb na čerstvém vzduchu

Můžete zde vyzkoušet nordic walking. Půjčte si hole a jděte podle návodu, který je nakreslený na chodníku, po chvilce chůze, pomocí nákresu může vyrazit po celých lázních. Pokud preferujete vlastní vybavení, zkuste třeba tento výběr nordic walking holí. Využijte hřiště, nebo jen seďte v kavárně či restauraci a pozorujte dění kolem. Na zpáteční cestě si vyzvedněte lázeňský oplatek jako odměnu za zdolání. Prodejna se nachází před samotným areálem a je poměrně zastrčena.

Pokud si chcete vychutnat všeho, co lázně Jeseník nabízí, vyšlápněte sem budete obohaceni o zážitek, který vám budou závidět i sousedi.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA