Zázrak či nevysvětlitelná záhada v Michiganském jezeře

0
jezero michigan
Zdroj foto: en.wikipedia.org                                  Michiganské jezero

Pro řadu je známá záhada ohledně tzv.bermudského trojúhelníku, ale vědci se shodují, že Michiganské jezero skrývá mnohem více a je tak ještě mnohem více mysteriózním místem. Někteří prohlašuji, že jde o zázrak, jiní o neobjasněnou záhadu.

Michiganský trojúhelník

Jde o jeden z dalších geografických trojúhelníků, který se nachází uprostřed Michiganského jezera. Tento trojúhelník je spjat s mnoha záhadnými a nevysvětlitelnými zmizeními, a to jak ve vodě, tak i ve vzduchu. Mezi takovou záhadu rozhodně patří zmizení letu pod vedením velmi zkušeného pilota, který byl nucen kvůli nečekané změně počasí změnit směr a letět tak neplánovaně přes oblast Michiganského jezera. Co se stalo? Jak je možné, že zmizel let i všech 58 cestujících na palubě?

Místo, kde se ztrácí letadla i lodě

michiganské jezero
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Michiganské jezero ležící na pomezí Spojených států amerických a Kanady je místem mnoha katastrof, potopených lodí, které se podařilo zachytit prostřednictvím fotografií hlídkující helikoptéře. A co se zde mimo jiné stalo?

V roce 1937 nákladní loď vezla do Wisconsinu 9800 tun uhlí. Loď kormidloval zkušený kapitán, který si odešel na chvíli odpočinout do své kajuty. Zhruba v polovině cesty zaklepal na dveře kajuty druhý důstojník. Jenže odpovědí mu bylo jen ticho. Dveře kajuty, kde odpočívá kapitán, jsou zavřené, žádná reakce od kapitána a posádka dostala strach, zda kapitána nepostihl infarkt. Jenže po násilném otevření bylo zjištěno, že kapitán nikde, jen prázdná kajuta. Co se stalo, se nepodařilo do dnešních dní vysvětlit. Jak mohl zmizet člověk ze zavřené kajuty, ještě na lodi. Záhada, která nemá rozuzlení. A to není vše.

Na vodní dopravní tepně se prý zastavují hodiny a dle líčení kapitánů dochází i k časovým anomáliím. To je přisuzováno magnetickému poli. V roce 1950 se letoun DC-4 dostal do silných turbulencí, na palubě bylo přes 50 cestujících a členové posádky, let zmizel najednou z radarů. Letoun se nepodařilo vypátrat a to ani prostřednictvím moderní technologie. Těch záhad a bohužel i tragických katastrof je mnohem více, kdy se někdy podaří objevit pozůstatky lodě či letadla apod. Michiganské jezero tak ukrývá potopená plavidla a mnohem více.

Unikátní kříž pod hladinou Michiganského jezera

Kříž, který se nachází na neobvyklém místě a to 22 metrů pod hladinou Michiganského jezera v Little Traverse Bay, jenž se tam dostal v roce 1956. V tomto roce se zde stala tragická nehoda, neboť zemřel 15letý syn jedné z farmářských rodin, kterou to samozřejmě zasáhlo a v Itálii rodina objednala velký krucifix, který nebyl levnou záležitostí. Když onen kříž dorazil do USA, byl poškozen a rodina odmítla za něj zaplatit.

Později kříž tedy koupil člen místního potápěčského sboru a ten se rozhodl naložit s křížem tak, že ho položil na dno jezera coby na počest potápěče, který se v roce 1962 utopil. A od té doby kříž leží pod vodou a má tak být památkou na všechny, kdo zahynuli v Michiganském jezeře. Ježíšovo tělo, které je na tomto kříži, je bez pravé ruky, což je právě následek onoho poškození a důvod, proč jej původní rodina odmítla zaplatit. Okolo kříže je několik pamětních desek a potápěči se o kříž pravidelně starají a udržují ho v dobrém stavu. Za příznivého počasí se čas od času sejde skupina turistů, aby nahlédla do díry vytesané v ledu. Uvádí se, že je možné v okolí kříže cítit pozitivní energii. Někteří se domnívají, že to může mít až zázračný účinek na lidské zdraví.

Severní Michigan a jeho krása nejen díky jezeru

Severní Michigan je proslulý svou krásnou přírodou. Lákavé a také vyhledávané místo turistů z celého světa. Michiganské jezero patří k jednomu z význačných míst. Jezero je dlouhé přes 494 km a jeho břehy zasahují do států Indiana, Michigan, Illinois a Wisconsin.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here