Španělské hlavní město Madrid nabízí k vidění přírodní krásy a mnoho památek

0
kralovsky palac madrid
Zdroj foto: en.wikipedia.org                                     Královský palác – Madrid

Madrid kromě toho, že je hlavní město, je také největším městem Španělska. Kdo se vydá do Madridu, tak je celkem jasné, že chce ochutnat nějaké ty španělské speciality. Příležitost k tomu má, když přijde na Plaza Mayor, jednoho z nejvzácnějších míst v Madridu. Tohle místo je asi jedno z mála, které se dochovalo pro původní účely – společenské akce, trhy. Je zde plno obchodů a restaurací, přičemž si návštěvníci mohou pochutnávat na pokrmech i na terasách. Náměstí je obdélníkového tvaru, měří na délku 120 metrů a na šířku 90 metrů.

San Miguel market a katedrála Panny Marie

Kousek od Plaza Mayor se nachází tohle slavné tržiště, takže to mohou vzít turisté jedním vrzem, jak se říká. Jedná se o nejoblíbenější místo, co se týká kulinářských zážitků. Dají se tu koupit jak čerstvé suroviny, tak přímo i tradiční španělská jídla. Z tohoto tržiště se dá dostat do Královského paláce, jenž je vzdálen jen 500 metrů. Je považovaný za nejrozlehlejší svého druhu v celé západní Evropě. V roce 1734 vyhořel, ovšem tehdejší vládce král Filip V., pyšný to panovník rozhodl, mít nejkrásnější palác a tak se začalo znovu.

Naproti paláci se nachází katedrála Panny Marie Almudenské a obě tyto stavby se považují nejen za perlu Madridu, ale celého Španělska. Katedrála je postavena v různých stylech, venku například neogotikou. Součástí katedrály je hodně soch, například socha papeže Jana Pavla II. je tou nejznámější která je hned v atriu za hlavním vstupem.

Plaza Mayor
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                     Plaza Mayor

Egyptský chrám ve Španělsku 

Jednou z největším zajímavostí v Madridu je zcela jistě chrám Debod původně z Egypta, z náboženského místa Eset, který byl ohrožen, když se začala stavět přehrada a tak ho Egypt na popud organizace UNESCO daroval Španělsku. Toho nejprve rozebrali a pak převezli do Madridu. Po čtyřech letech ho otevřeli, avšak momentálně je budova nevyužitá.

Park a zoo

Východně od Plaze Mayor najdou turisté park Retiro, ve kterém kdysi odpočívali panovníci a posléze tu postavili palác. V centru parku je krásné jezero Estanque grande del Retiro. Mimo něj tu je mnoho soch a krásných vzácných stromů, z nichž některé rostou už čtyři sta let. I Madrid má zoologickou zahradu. Najdou se tu všechna možná zvířata, dokonce i kriticky ohrožené pandy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here