Kdy se skutečně vyplatí navštívit Londýn

0
Backingham Palace
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                       Buckinghamský palác

Londýn je tak světoznámá metropole, že vám ji asi nemusíme představovat. Ostatně o památkách v Londýně jste se učili minimálně v hodinách angličtiny na základní i střední škole. Ale kdy se skutečně vyplatí Londýn navštívit?

Letní prázdniny

Letní prázdniny, respektive přesněji měsíce srpen a září, jsou pro návštěvu Londýna jako stvořené. Jednak je královna mimo Londýn na zasloužené dovolené, a tak si můžete prohlédnout i veřejnosti přístupné části Buckinghamského paláce, a pak také od července do září bývá v Londýně nejpřívětivější počasí, teplo a minimum deště – i když s deštěm musíte počítat raději vždycky.

Kde se ubytovat

Ubytovat se můžete ve více než tisícovce hotelů od těch nejluxusnějších až po ty nejlevnější. Oblíbenou spíše vyšší kategorií jsou hotely sítě Mercure, které naleznete jak v centru – s dražší cenovou hladinou, tak kolem centra, ale s dobrou dojezdovou vzdáleností do centra – jeden se nachází dokonce v těsné blízkosti fotbalového stadionu Wembley. Když si vybíráte ubytování v hotelu, volte tak, abyste měli k dispozici typickou anglickou snídani.

A jezdíme po Londýně

Shakespearuv dum
Zdroj foto: cs.wikipedia.org Shakespearův dům

Po Londýně můžete jezdit vlastním autem, půjčeným autem, nebo místní dopravou – metrem a dvoupatrovými autobusy. V metru je potřeba se připravit na to, že síť tras a stanic je poněkud nepřehledná pro Čecha, který je zvyklý na 3 trasy pražského metra. Brzy si ale zvyknete a v plánku i v reálu se budete orientovat jako ryba ve vodě. Pokud se chcete projet autobusem, zvolte trasu, která vede centrem města, abyste si mohli prohlédnout nejznámější památky (Big Ben, Tower, Tower Bridge aj.).

Buckinghamský palác

Jestliže se vám podaří správně najít i vystát frontu na prohlídku Buckinghamského paláce, máte se na co těšit. Již před vstupem uvidíte tradiční střídání stráží. Vstup do paláce je pro veřejnost umožněn do západního křídla, kde uvidíte luxusně zařízené pokoje a sbírku umění v Obrazové galerii. Vstoupit můžete i do zahrad, jejichž prochození by vás stálo dlouhé hodiny. A občerstvit se můžete v místní kavárně.

Výlet mimo Londýn

Kdyby vám byl Londýn malý, vypravte se vlakem do Stratfordu nad Avonou, rodiště spisovatele a dramatika Williama Shakespeara. Okouzlí vás malebné, téměř miniaturní domečky, rodný dům spisovatele a udržovaná zahrada s množstvím květin a bylinek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here