Karlovy Vary nejsou jen městem pro lázeňské hosty

0
karlovy vary
Zdroj foto: pixabay

Do Karlovarského kraje se většina turistů vydává hlavně za lázeňskou kulturou. A nemluvíme zde jen o turistech z České republiky, samotné Karlovy Vary přitahují turisty z celého světa. Není se čemu divit, když se zde nachází minerální prameny obsahující většinu prvků z periodické tabulky. Lidský organismus zde tím pádem dostane téměř vše, co potřebuje. Díky tomu může toto lázeňské město nabídnout řešení pro různé druhy nemocí.

Do tohoto skvostu západních Čech se ale nemusíte vydávat jen za odpočinkem a lázeňskými procedurami. Svůj čas zde můžete strávit také aktivně. Stačí jen vědět, kam se vydat.

Město pro milovníky filmů

Karlovy Vary každoročně hostí slavný Mezinárodní filmový festival, během kterého se po červeném koberci projde spousta filmových hvězd. Na návštěvě zde byly takové osobnosti jako například Jean Reno, Antonio Banderas, John Travolta, René Zellweger, Sharone Stone, Uma Thurman a takto bychom mohli pokračovat.

V období konání festivalu se ve městě pohybuje obrovský počet turistů z různých koutů světa, proto, pokud vyhledáváte spíše klid, je dobré se v této době Karlovým Varům vyhnout. Jestli ale patříte mezi fanoušky filmů, filmový festival se pravidelně koná začátkem července (v roce 2020 se termín liší z důvodů koronavirové pandemie) a hlavním centrem dění je Hotel Thermal, který leží v samotném centru Karlových Varů. Není to budova, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, je vysoká 65 metrů a k ubytování nabízí 273 pokojů.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto akci je dobré zarezervovat si ubytování na dobu konání festivalu s předstihem. Město vždy připravuje také doprovodný program, takže nudit se rozhodně nebudete.

Aktivní dovolená v Karlových Varech

Pokud však nechcete svůj čas v Karlovarském kraji trávit jen na kolonádách nebo v centru města, v okolí na vás čeká spousta atraktivních míst. Pro některé může být oříšek naplánovat svůj volný čas tak, aby toho stihnul co nejvíce. S podobnými problémy mohou pomoci výšlapy.cz, díky jejichž zajímavým článkům můžete své aktivity naplánovat tak, ať nevynecháte nic zajímavého.

Při výběru záleží jen na vašich preferencích. Milovníci přírody mohou vyrazit do Svatošských skal, které leží jižně asi dva kilometry od Karlových Varů. Jedná se o žulové skalní útvary, které nabízí zajímavou podívanou – bývají přirovnávány ke svatebnímu procesí, a to díky svým protáhlým, pilířovitým tvarům. Těmi je inspirována také pověst, která vypráví o Janu Svatošovi a zkamenělé svatbě.

Kolem skal vede naučná cesta z Doubí, jižní části Karlových Varů. Končí v obci Hory a měří 10 kilometrů. Pokud se na ni z Karlových Varů vydáte, dovede vás kolem skal přes řeku Ohři k hradu Loket. Hrad i s městem má bohatou historii, která začíná již ve 13. století. V minulosti patřil hrad k oblíbeným sídlům Lucemburků, v dnešní době je z něj nejoblíbenější historická památka Karlovarského kraje. Návštěvníkům je přístupný celoročně, otevírací doba se ale liší dle turistické sezóny, proto si ji předem ověřte.

Naučná cesta je tak skvělým propojením přírody i historie. Pokud jste se ale při balení zapomněli připravit na turistiku, nemusíte zoufat. Prohlédněte si leták pro Decathlon Karlovy Vary, kde najdete veškeré turistické potřeby pro aktuální sezónu na skvělé ceny. Jeho prodejnu najdete u Globusu v Jenišově a díky akčním cenám můžete výhodně dokoupit vše potřebné pro pohodlný výšlap.

V případě, že hledáte kompromis mezi turistikou a posedáváním v kavárnách, ideálním cílem může být rozhledna Diana, která leží na jihu města ve výšce 556 m. n. m. Čeká na vás 150 schodů a krásný výhled do okolí. Blíže ke kolonádě se pak nachází ve výšce 489 m. n. m. vyhlídka Petra Velikého. K té se pojí historka z roku 1712 spojená Petrem Velikým.

Nechcete se ale její znění dozvědět přímo na místě? Případně na vlastní pěst objevit další zajímavá místa? Karlovarský kraj toho totiž nabízí mnohem více, stačí jen vyrazit a uvidíte, kam vás cestovatelský duch zavede.

——————–Komerční článek——————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here