Zoo v Hluboké nad Vltavou je otevřena každý den v roce

0

 

zoo krokodyl
Zdroj foto: Martin Chvapil                            zoo v Hluboké nad Vltavou

Hledáte-li zoologickou zahradu, která je dostatečně zajímavá a přitom komorní a která má otevřeno po celý rok, vydejte se do jihočeské zoo v Hluboké nad Vltavou. Tato zoologická vás doslova uchvátí. Pojďme si ji společně projít.

Historie

Historie zoologické zahrady sahá až do roku 1939, kdy byla poprvé otevřena pro veřejnost, a to konkrétně 1. května. Původně se jednalo o součást muzea v sousedním loveckém zámečku Ohrada, který byl v panství Adolfa Schwarzenberga. Dnes má zahrada rozlohu 4,5 ha a v jejích zdech nalezlo domov asi 3000 živočichů v 350 druzích.

zoo selma
Zdroj foto: Martin Chvapil

Otevírací doba

Zoologická zahrada je otevřena celoročně, každý den od 8:30, liší se pouze zavírací doba, která je v zimních měsících v 16 h a v létě pak v 19 h.

Permanentní vstupenka

Bydlíte-li poblíž zoo, nebo sem zavítáte častěji, vyplatí se vám koupit permanentní vstupenku, která vám umožňuje neomezený vstup do zahrady.

zoo hluboka
Zdroj foto: Martin Chvapil

Komentovaná krmení

Zajímá vás, co která zvířata žerou a jak se krmí? Zkuste navštívit zoo od pondělí do pátku a trefit se do komentovaných krmení. Ošetřovatelé vás zasvěceně provedou celým procesem krmení, prozradí mnoho zajímavostí o zvířatech a zodpoví i všetečné dotazy vašich ratolestí.

Večerní komentované prohlídky

Koho by nezajímalo, co se děje v zoo po setmění? Kromě zajímavých informací můžete zhlédnout i zvířata žijící spíše v noci (sovy, jezevci, ježci). Večerní komentované prohlídky se konají v době letních prázdnin, kdy je nejdéle vidět, a je nutná rezervace.

zoo opice
Zdroj foto: Martin Chvapil

Krmení zvířátek návštěvníky

Ačkoliv to u některých zvířat není běžné, v zoo Hluboká nad Vltavou si můžete nakrmit kozy v kontaktní zoo, ale pozor: pouze z automatů, které jsou k tomu určeny. Stejně tak si můžete nakrmit ryby z dalších automatů s krmením. Nikdy nekrmte zvířata jinou potravou, než která je pro ně určena, abyste jim nezpůsobili zažívací problémy!

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here