Ósaka – průmyslové centrum země i místo s nádhernými památkami

0

Když se vydáte do Ósaky, uvidíte z Japonska hned dva výrazné protipóly. A to i přesto, že Ósaka padla za oběť konci druhé světové války a z nádherných památek se tak zachovalo jen opravdu málo.

VIDEO:

Právě tady působil legendární vojevůdce Tojotomi Hidejoši, najdete tu i jeden z nejstarších klášterů Země vycházejícího slunce a na návštěvníky tu čeká i pestrý noční život.

Největší lákadlo je vlastně „jen“ replikou

Hrad Ósakadžó celému panoramatu Ósaky jasně dominuje. Postavil ho již zmíněný Tojotomi Hidejoši a to v roce 1583. Tedy jeho původní verzi ze žuly, jež měla být údajně nedobytná. Tuto fámu vyvrátil o pouhých 32 let později šógun Iejasu Tokugawa.

Během revoluce Meidži (1868) však Tokugawové celý hrad srovnali se zemí, aby nepadl do rukou nepřátel. První replika spatřila světlo světa v roce 1931, ta současná je pak z roku 1997.

Tennódži a jeho vstupní brána

Ani u jednoho z nejstarších buddhistických klášterů na území Japonska bohužel nemůžeme mluvit o historické hodnotě. Nabídne vám totiž jen moderní železobetonovou konstrukci. Jediné, co nálety letadel přečkalo, byla kamenná vstupní brána (torii). Jde ovšem o nejstarší stavbu tohoto typu v Japonsku – stojí tu už od roku 1294.

Dótombori a trochu jiné Japonsko

Pokud hledáte centrum nočního života tohoto města, pak jste ho právě našli. Mezi množstvím barů, restaurací, obchodů a heren s nočním provozem se však tu a tam krčí i malá svatyně či chrám. Ano, i noční život má své patrony. Zastavte se třeba v chrámu Hózendži se soškou Fudó-mjóó. Když ji pokropíte, přinese vám to štěstí. Není divu, že je mech, který ji celou pokrývá, neustále svěže zelený.

Namba Parks aneb kousek zeleně

Nejde o park, jaký si asi představíte u nás. Namba parks je spíše zábavní a obchodní centrum, protkávané zelenými ostrůvky. I tak jde však o příjemné osvěžení v jinak městské džungli Ósaky.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Shitennoji v Osace
Shitennoji v Osace

Ulice ve městě Osaka
Ulice ve městě Osaka

Hrad Osaka Japonsko
Hrad Osaka Japonsko

Hrad Osaka
Hrad Osaka

Hrad ve městě Osaka
Hrad ve městě Osaka

Město Osaka v Japonsku
Město Osaka v Japonsku

Nakanoshima Osaka
Nakanoshima Osaka

Osaka hrad a park
Osaka hrad a park

Osaka Japonsko
Osaka Japonsko

Osaka moderní architektura
Osaka moderní architektura

Osaka Japonsko v noci
Osaka Japonsko v noci

Osaka
Osaka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here