Hrad Hněvín je vlastně zdařilou replikou. Návštěvníkům nabídne mnohé…

0
hrad hnevin most
Hrad Hněvín, Autor: Norbert KaiserFotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 2.5, Odkaz

Pokud se procházíte po Mostě, uvidíte jej v podstatě z každého rohu. Hrad Hněvín, pýcha Ústeckého kraje, je s trochou nadsázky multifunkčním, moderním centrem, které si dnes přiblížíme.

Oživená alchymie

Had Hněvín je v současné době především využíván jako netradiční místo pro svatby, restaurace, jako rozhledna, hotel či hvězdárna… je toho opravdu požehnaně – prostě historické multifunkční centrum. Zajímavostí je, že se zde každý rok v červnu koná Den magistra Kelleyho, což je pozoruhodná událost, ve které si můžete vyzkoušet, jaké to je být alchymistou v připravených dílnách. Ročně tato událost přiláká nespočet zájemců a stojí za to ji zažít na vlastní kůži.

Jak to vidí návštěvníci?

Podle nejnovějších recenzí se v hradní restauraci velice slušně najíte, a to za přijatelné peníze. V letních měsících si můžete dopřát dezert ze stánku na nádvoří. Návštěvníci si rovněž chválí výhled na celou Mosteckou pánev či České středohoří. Váš výlet dotvoří procházka po přilehlém parku, kde se můžete usadit a užívat si přítomnost daného okamžiku.

Z dob minulých

Bohužel byl hrad zničen po třicetileté válce. Z původního skvostu Ústeckého kraje nezbylo téměř nic.  Znovu vystavěn byl na přelomu 19. a 20. století. Architekti se při jeho svatbě co nejvíce drželi původních plánů a kronik a můžeme tak říct, že se jedná o zdařilou repliku hradu. Byl obohacen o přívod elektřiny či telefonu.

Vzhůru k výškám

Pokud se vydáte na rozhlednu, připravte si 25 Kč na plné vstupné a 15 Kč na snížené. Výhled si můžete dosyta užít v období od května do září, a to vždy od 9-18 hodin. Pokud chcete pohlédnout ještě výš navštivte již zmíněnou hvězdárnu. Za 40 Kč za dospělého si můžete každou neděli užít odpolední nebo večerní program.

Neváhejte a vyšlápněte si na vrch Hněvín, na kterém se nachází stejnojmenný hrad. Poznejte, jak vypadá obnovená historická památka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here