Muzeum Techniky v Telči – od prvního telefonu až po oblíbené mechanické hračky

0
telc
Město Telč

Pokud chcete udělat radost blízké osobě, jež má ráda techniku, určitě s ní navštivte muzeum techniky ve městě Telč. Nachází se kousek od centrálního parkoviště v prostorách bývalé parní pily. 11. srpna 2012 muzeum poprvé otevřeno muzeum své dveře návštěvníkům.

O muzeu

Zajímá vás, jak vypadaly první telefony, rádia, bicykly, elektro přístroje, nábytek, automobily, motocykly, hasičská technika a sbírka motorů? Všechny zmiňované věci naleznete zde v muzeu. Ke všemu pan majitel dodává komentáře, příběhy, což dělá expozici zajímavou. I děti si přijdou na své – pro ně se tu nachází sbírka kočárků a hraček.

A něco o vystavených věcech – většina exponátů pochází ze sbírky Jana Wimmera a celá výstava se rozkládá na ploše 900 m2. V tomto muzeu techniky se vydáte na cestu do nedávné minulosti. Zhlédnete přístroje používané před pár lety zpět a i předměty, které lidé používali mnoho desítek let zpátky.

Zajímavosti

Podle návštěvníků se nejzajímavějším exponátem stalo zubařské křeslo z doby první republiky. Dále to bylo celé vybavení zubní ordinace a pro mužské pohlaví samozřejmě historická vozidla a z dětského pohledu to jsou kočárky.

Z hlediska zakladatele je nejvzácnější věc na výstavě automobil Tatra 13. Počet vyrobených těchto aut byl kolem 700 a dodnes se jich zachovalo přibližně šest kusů.  Podle stavu exponátů lze vidět, že tahle sbírka retro předmětů je opravdovou chloubou pana majitele. Muzeum každoročně pořádá různé akce, například vyjížďky vozidel minulého tisíciletí nebo veteránská revue.

Prohlídky a vstupné

Od listopadu do března je muzeum otevřeno pouze po telefonické domluvě, v letní sezóně od května do září je otevřeno denně a v měsíci říjnu a dubnu jsou otevřeny pouze víkendy a svátky. Za vstupné pro dospělou osobu zaplatíte 70Kč, děti od 10 – 18 let mají vstup za 50Kč a žáci škol a vozíčkáři mají vstup v ceně 30Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here