Kovozoo Staré Město – pro milovníky tak trochu jiných zvířátek, ale i pirátských lodí

0

kovozoo Staré město

Když jdeme do zoologické zahrady, očekáváme přehlídku exotických nebo domácích zvířat. Zkusme něco jiného – zoo bez zvířat. Pojďme si dnes představit evropský unikát – Kovozoo Staré Město.

Co očekávat?

250 zvířat, ke kterým se můžeme bez strachu přiblížit, nám doslova vyrazí dech. Sochy jsou z kovošrotu vytvořeny tak, aby co nejvíc odpovídaly originálům. Kovozoo se stále rozrůstá – minimální počet zvířat na který se lze těšit je 456. Vyšlápnout si můžete i na maják a vyhlídkové lávky, podívat se na loď Naděje nebo letoun L-610.

Odpad, který dostal šanci

Jedinečnost celého konceptu podtrhuje fakt, že jsou zvířata z odpadu. Vše začalo dovolenou v Tunisu, kde B. Janečka inspirovali tamní pouliční umělci, kteří tvořili svá umělecká díla z odpadu. Provozovatel kovošrotu tak měl hned jasno jaký materiál použije. Pokud je zde nějaký cíl pak uvědomění veřejnosti, že krása nemusí být jen v nových věcech, a že recyklace nemá hranice. Rozšiřme si vědomosti z této oblasti.

Buďte součástí

Zajímá vás, jak se takové zvíře tvoří? Jedinečná „porodnice“ nám poskytne možnost se podívat pod pokličku. Prozkoumat zde můžeme, jak se modely opravují nebo vznikají. Po dohodě můžeme přidat ruku k dílů a být tak součástí nevídaného modelu.

Na kolik nás návštěva vyjde?

Pojďme se podívat na ceník – za dospělého zaplatíte 100 Kč, děti od 3 do 15 let vás vyjdou na 70 Kč. Studenti, senioři či držitelé ZTP zaplatí 90 Kč. Využít můžete i skupinové vstupné. Otevřeno mají každý den, o Vánocích však platí adventní otevírací doba, před výletem koukněte raději na internetové stránky.

Akce pro zpestření

Jako každá správná zoologická zahrada pořádá i Kovozoo různé akce. Nezapomeňme se tak podívat na kalendář akcí, které ještě podtrhnou celkový pocit z výletu.

Pokud se zajímáte o recyklaci nebo toužíte na vlastní oči zhlédnout propracovanost jednotlivých modelů pak zavítejte do Zlínského kraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here