Táborské podzemní chodby – jak hluboko vás zavedou? Klaustrofobici by měli zpozornět!

0

tabor mesto

Tábor se může pochlubit mnoha skvosty pro turisty. Táborské podzemní chodby a celkové prostory padají pod správu místního Husitského muzea.

Husitské muzeum bylo v Táboře založeno již koncem 19. století a své návštěvníky láká nejen na husitskou expozici, prohlídku gotického sálu, ale také na dobrodružnou výpravu do chodeb středověkého podzemí. Expozice zaujímá především atmosférou husitských válečníků a jejich celou revolucí. Gotický sál je druhým největším radničním sálem svého druhu u nás.

Hloubení sklepů

Komplex podzemních prostor je v Táboře jednou z nejvyhledávanějších atrakcí poslední doby. Podzemí vznikalo formou hloubení sklepů, a to již od 15. století. Sklepy se hloubily ve starší historické části města pod obydlenými domy, a to do hloubky až 16 metrů pod povrchem zemským.

Prohlídková trasa

Prohlídková trasa vznikla ve 40. letech 20. století spojením sklepů situovaných pod Žižkovským náměstím, a je dlouhá 500 metrů. Sklepy se začaly hloubit úmyslně, každý dům potřeboval své místo pro hospodářské účely. Kromě skladování potravin prostory poskytovaly vhodný azyl proti nepřátelům a jejich útokům.

Prohlídka má začátek ve sklepení původní radnice, kde je k navštívení i místní lapidárium. Pokračuje se dále podzemím, kdy se prochází domy situované na východní a jižní straně Žižkova náměstí. Na konci je k vidění expozice zobrazující podzemní hloubení 15. století.

Zábavné výpravy

Prohlídku si lze obohatit doplňujícím programem, na který je doporučené objednání se z důvodů omezené kapacity.  Podnikají se podzemní výpravy, kdy budete doprovázeni svitem luceren a průvodci s dobovými kostýmy. Tento program jistě ocení především děti.

Otevírací doba

Areál je otevřen celoročně. V červenci a srpnu prohlídky probíhají každý den od 9 do 18:00. V září a během měsíců dubna až června je komplex otevřen také každý den, pouze se uzavírá již v 17:00. Od října do března můžete podzemí navštívit od středy do soboty v čase 9 až 17:00 nebo v neděli od 13 do 17:00. Základní vstupné činí 60 Kč, snížené 40 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here