Vinné sklepy Lechovice – jak chutná víno ze dna přehrady?

0
vinne sklepy lechovice
vinné sklepy, ilustrační foto

Lechovice spadají do Znojemské vinařské podoblasti, působící již od roku 1993 a řadící se k tradičním výrobcům vín s prvotřídní kvalitou. Přestože společnost vznikla v roce 1993 a navázala tak na dlouholetou tradici, její kořeny sahají až na počátky 18. století, kdy se v Lechovicích začal hloubit sklep. Tento sklep se využívá i v současnosti, kdy se za stabilní teploty 12 stupňů Celsia vyrábí a zraje kvalitní víno v dřevěných sudech.

Ceněné odrůdy

Rozloha vinic dosahuje až 236 hektarů, na kterých se nejvíce daří bílým vínům. Celá produkce probíhá pod přísnými pravidly a je tudíž šetrná k životnímu prostředí. Hrozny na vinicích pomalu zrají, následně jsou redukovány sklizní a díky tomu se vyznačují značným aromatem a vysokou kvalitou. Nejvíce se tu dařím odrůdám Müller Thurgau, Tramín, Sauvignon a Pálava.

Vína na dně přehrady

Lechovice jsou oblíbené i pro svá šumivá vína, jelikož používají proces druhotného kvašení v láhvi. A jako raritu ukládají vína na dno Vranovské přehrady. Víno se ukládá do hloubky 40 metrů na dobu necelého jednoho roku. Díky stálé teplotě 4 stupňů Celsia a absolutní tmě má sekt jedinečnou chuť. Lovu vína se můžete aktivně zúčastnit. Po dobu zrání vína v přehradě probíhá na internetu dražba, kdy si poté své vydražené víno můžete přijet sami vylovit. Výlov probíhá každý rok během měsíce srpna.

Vinařské akce

Vinařství nabízí i další celoroční akce, mezi nimi je Podzimní degustace, Lisování slámového vína nebo také 4 roční období vína pořádané vždy na jaře a na podzim. Vinařství nabízí na tyto akce transfery ze Znojma. V Lechovicích můžete navštívit i restauraci či případně je zde možnost ubytování, pokud se rozhodnete si plně užít ochutnávky těchto lahodných vín. Degustační akce probíhají za doprovodu hudby společně s rautem pochutin, které víno skvěle doplňují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here