Dunajská Streda je místo, kde pomáhají zvířatům v nouzi

0
Dunajska streda
Zdroj foto: cs.wikipedia.org               centrum města

Dunajská Streda je město v Trnavském kraji, přičemž do hlavního města to je odsud 45 km. Jednou z největších vzácností z hlediska přírody je Žitný ostrov.

Jedná se o největší říční ostrov v Evropě a zároveň největší zásobárnu pitné vody ve střední Evropě. Žitný ostrov je nejúrodnější nížina na Slovensku. I přes nízký výskyt lesů a luk tu rostou různorodé stromy – topol bílý, topol černý, různé druhy vrb a mnoho jiného. Potkat můžeme mnoho druhů zvířat, jako například zajíci, bažanti, jeřábi, srny, jeleni, divoká prasata či ohrožený drop velký.

Zvířata potřebují pomáhat v každé době, kdykoliv a kdekoliv

Jedním z těch co pomáhají zvířatům je Malkia Park se sídlem Orechová Potôň – Lúky, což je pouhých 8 km od Dunajské Stredy. Tento park je otevřený od 4. června 2016. Je pojmenovaný po první lvici, kterou zachránili – Malkia. Slovo Malkia pochází ze svahelštiny a v překladu jméno lvice znamená královna. Zdejší zvířata se narodila v zajetí, a kdyby nebylo tohoto parku, nejspíš by ve volné přírodě nepřežila.

Pečují o mnoho zvířat. Ve zkratce to jsou lvi, tygři, leopardi, jaguáři, pumy, rysi, gepardi. To však neznamená, že by tu měli jen kočkovité šelmy. Dále například giboni, malpy, lemuři, papoušci, surikaty, želvy, zebry, velbloudi, oslíci, ovce, kozy, lamy, králíci, kengury, hedvábničky a pávi.

vila
Zdroj foto: sk.wikipedia.org                       vila

Vermesova vila – další z národních památek Dunajské Stredy

Momentálně se využívá jako místo pro výstavu děl maďarských umělců. Dunajská Streda je město, kde většina lidí hovoří právě maďarským jazykem. K této vile patří Park sôch Európa, který by se dal jednoduše popsat jako výstava velkého množství soch pod holým nebem.

Maly Dunaj
Zdroj foto: sk.wikipedia.org                        Malý Dunaj

Léto je v plném proudu, takže vzhůru za vodními radovánkami   

Za návštěvu stojí thermalpark, ve kterém najdeme 10 bazénů s různou teplotou, a to jak venku, tak i uvnitř komplexu. Děti se zde také nudit nebudou. Využít mohou dětský klub s pestrým programem. Pro milovníky adrenalinu thermalpark provozuje tobogánovou věž se sedmi tobogány. Ze sportů se zde dá hrát tenis, plážový minigolf či venkovní šachy. Pro ty, co hledají relax a pohodu jsou k dispozici sauny, solné kabiny, jacuzzi či ochlazovacím bazénem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here