Hledáte zajímavý tip na dovolenou v Chorvatsku? Vyzkoušejte Dugi otok

0

Hledáte místo, které ještě turisté téměř nepolíbili? Pak čtěte dál – ale potají. Dnes se totiž spolu s námi můžete vypravit na ostrov Dugi otok v Chorvatsku. Někdy ho v prospektech cestovních kanceláří můžete najít pod názvem Dugiotok, ovšem správně je vždy první varianta.

VIDEO:

Má pro vás nachystáno spoustu zajímavého – mimo jiné i jednu z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, o čem ale naštěstí málokdo ví. Tak na co se tedy připravit?

Půvabná součást národního parku

Tak především na krásnou přírodu. Pokud se podíváte do mapy, pak snadno zjistíte, že je ostrov Dugi otok součástí národního parku Kornati. Ten tvoří celkem 147 ostrovů a ostrůvků a pojmenován je podle největšího z nich – Kornatu. Celkově se rozkládají asi na ploše 300 km2.

Ale to není vše. V jihovýchodní části ostrůvku se nachází také přírodní park Telašćica. Pyšní se nevšedním slaným jezerem a také nádhernými útesy, vhodnými pro horské túry. Pokud na něco cestovní kanceláře obzvláště poukazují, bývá to právě tohle. Ovšem možností je více.

Vzhůru za chorvatským Karibikem

Až se však dostatečně naobdivujete vnitrozemských krás přírody, měli byste zamířit i na pobřeží. A co tu na vás čeká? Bez nadsázky jedno z nekrásnějších míst pro koupání a opalování v Chorvatsku. Stačí najít pláž Sakarun, jíž se také přezdívá jednoduše Karibik. Je čistá, plně vybavená a rozhodně na ní nebývá hlava na hlavě jako v jiných částech země.

Ubytovat se tu můžete v perfektně zařízených soukromých apartmánech a k mání jsou i hospůdky a kavárny s nejrůznějším občerstvením. Vždycky si tak budete mít po náročném výletě nebo vysilujícím koupání kde odpočinout. Že ostrov Dugi otok zatím neznáte? Změňte to a prohlédněte si ho v našem videu. Rádi vám z něj představíme opravdu jen to nejlepší.

Fotografie:

Pobrezi-Dugi-otok
Pobrezi-Dugi-otok

Plaz-Dugi-otok
Plaz-Dugi-otok

Chorvatsko-dugi-otok
Chorvatsko-dugi-otok

Dugi-otok
Dugi-otok

Dugi-otok-chorvatsko
Dugi-otok-chorvatsko

zdroj foto: envato

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA