Stezky korunami stromů rostou jak houby po dešti

0
Stezka korunami stromu
Zdroj foto: Richenza, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons  Lipno nad Vltavou

Stezky korunami stromů: Někdo možná tyto turistické atrakce nemusí anebo se bojí výšek, ale pro nás ostatní to může být dokonalé zpestření jakéhokoliv výletu. Na stezkách se častokrát dozvíte mnoho nového a zažijete i zábavu.

Lipno nad Vltavou
Zdroj foto: Richenza, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Stezka korunami stromů u Lipna

Tato stezka se od jiných liší největším tobogánem a ptačí stezkou s budkami pro ptáky. Byla postavena jako první v České republice, stezkou vystoupáte až do výše 27 metrů a můžete ještě na vyhlídkovou věž do výšky 40 metrů. Výhodou je zejména to, že stezka je naprosto bezbariérová a mohou na ni i kočárky a invalidní vozíky. Z vyhlídky můžete vidět na Šumavu, Novohradské hory a při dobré viditelnosti až na Alpy. Pro děti jsou připraveny herní prvky a pro všechny návštěvníky pak interaktivní tabule.

Stezka v korunách stromů v Klatovech

O něco menší stavbu představuje tato stezka nacházející se v Klatovech. Jedná se vlastně jen o takový dřevěný chodníček s ochrannou sítí, který se táhne ve výšce 2,5 až 4 metry. Dlouhý je asi 110 metrů. Nechybí ale dětská lanovka a dětské lanové překážky, které se nacházejí v bezpečné půlmetrové výšce.

Janske Lazne
Zdroj foto: JiriMatejicek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Naučná stezka Beskydské nebe

Na Moravě je jednou z nových stezek naučná stezka Beskydské nebe. Nejblíže se stezkám korunami stromů blíží 85 metrů dlouhý vzdušný chodník, který má tvar podkovy a začíná a končí nad amfiteátrem. Návštěvníci se zde na informačních tabulích seznámí se životem lesa. Velmi zajímavým prvkem je pak bosý chodníček, kde si můžete pomocí bosých nohou osahat různé materiály – je to velmi účinný prostředek relaxace.

Stezka korunami stromů v Jánských lázních

V Jánských lázních v Krkonoších se nachází další z těch známějších stezek. Vodorovná část stezky se klene ve výšce 24 metrů a vyhlídková věž je dokonce 45 metrů vysoká. I v této stezce je ukrytý tobogán, ačkoliv není tak dlouhý a vysoký jako ve stezce na Lipně. Rozhled i tady je unikátní – uvidíte celé Krkonoše, Jizerské hory a dohlédnete až do Polska.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA