Colmar ve Francii vás zaujme. Dýchne na vás středověká atmosféra

0

colmar francie

Mnoho lidí dává přednost místům, která jsou hodně známá. Ale jsou i místa, která zase tak navštěvovaná nejsou, a přitom skýtají spoustu předností. Jedním takovým je i město, kde se narodil slavný tvůrce Sochy Svobody. Je to Colmar ve Francii – často je prohlašováno dokonce za nejstarší město Alsaska.

Colmar a jeho památky

V celém městě na nás dýchá středověká atmosféra díky jeho památkám jako jsou například gotický kostel sv. Martina, kostel sv. Matěje nebo Dominikánský kostel. Za zmínku stojí i nejstarší veřejná budova ve městě, a to stará celnice – Le Koïfhus, postavená v roce 1480.

Umělecké styly v Colmaru

Tolik druhů uměleckých stylů snad nikde nenajdete. V historickém centru města narazíte na renesanční styl prakticky na každém rohu – například slavný dům Pfister z roku 1537. Symbolem města se stala budova, jež je považována za jednu z nejhezčích měšťanských budov, jde o Maison des Têtes (Dům hlaviček), pocházející z roku 1609. Víte, proč ten název? Ten totiž pochází z fasády budovy, kterou zdobí 111 hlaviček a groteskních masek. Tímto poukazuje na „zlatý věk“ obchodování a fakt, v jakém blahobytu měšťanští obchodníci žili.

Francouzský klasicismus se promítl i na budově Palais du Conseil Souverain s neoklasicistní fasádou z roku 1771 a Starý špitál z roku 1744.

Colmar
Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                 Colmar

Speciality města

Zajímá vás, zda se ve městě dobře najíte? Gastronomie v Alsasku je proslulá svými specialitami, můžete ochutnat husí Foie gras, Bæckeofe nebo tradiční choucroute. Jelikož je Colmar hlavním městem alsaských vín, může vám nabídnout vína na každém rohu, a že jsou to opravdu vína lahodná a kvalitní.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here