Vysoké Tatry: Vzhůru do oblak. Na která místa se můžete podívat

0

vysoke tatry

Vysoké Tatry jsou krásné nejenom v zimě, ale i v létě. Stále jsou hojně navštěvovány turisty. Ukážeme vám místa, která si nesmíte nechat ujít.

Lomnický štít

Lomnický štít se svými 2 634 metry je druhým nejvyšším vrcholem Slovenska. Nechte se vyvézt lanovkou až do oblak a užijte si ten výhled pod vámi. Pro ty hodně odvážné je zde možnost přenocovat v apartmánu na vrcholu Lomnického štítu.

Štrbské pleso

Využijte projížďky na vodě. Naskytnou se vám tak malebné výhledy na horu Solisko, při kterých můžete relaxovat. Jezero nabízí 18 dřevěných veslovacích člunů a jednu sportovní loď. Kolem jezera se nachází několik hotelů.

Spišský hrad

Tato 900 let stará zřícenina je jedním z největších a nejkrásnějších evropských hradů. Nachází se na travertinových skalách, byl zapsán do seznamu UNESCO a tvoří nedotčenou památku, která umožňuje turistům vrátit se zpátky v čase. Pokud hrad navštívíte o víkendu, můžete obdivovat starobylé kostýmy, díky dobovým rekvizitám vás čeká opravdu historický zážitek.

lomnicky stit
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                  Lomnický štít

Sjíždění řeky pro odvážlivce

Tatry nabízí i zábavu, co se týče raftingu a vodáctví. Jednoznačně nejdivočejší řekou je řeka Bela. Nebezpečí, které vás na ní čeká je v podobě měnícího se koryta, naplavených dřevin a dalších překážek. Pro příznivce klidných vod je k dispozici tok řeky Dunajec, protékající Národním parkem Pieniny.

Bez halušek  Vysoké Tatry neopouštějte!

Ve Vysokých Tatrách najdeme nespočet tradičních restaurací. Tradičním slovenským pokrmem jsou bryndzové halušky – bramborové noky přelité slaninovým výpekem, kousky slaniny a pažitkou.

Vysoké Tatry můžete navštívit i v zimě, pro lyžaře jsou naprostým rájem. Nechte se unášet přírodními scenériemi, které hory nabízí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here