Lázeňské město Mariánské Lázně, obklopené dlouholetou tradicí

0

marianske lazne kolonada

Lázeňská města mají v České republice dlouholetou tradici. Jedná se například o velmi známé Mariánské Lázně, Karlovy Vary či lázně Františkovi. Města, která nabízí léčivé prameny, ozdravné pobyty a mnoho dalších léčivých procedur. Všechna tato střediska se nachází v Čechách. Na Moravě můžeme najít pouze známé lázeňské město Luhačovice také s krásnou dlouhou promenádou.

Mariánské Lázně leží v západních Čechách mezi Plzní a Chebem. Jedná se zejména o město s několika hotely, penziony a apartmány, nicméně zde žije úctyhodných 12 970 obyvatel. Přímo v samém centru se nachází krásná kolonáda Maximma Gorkého, která vznikla v 19. století mezi roky 1888 – 1889. Celé této promenádě dominuje zpívající fontána, hrající v letní sezóně známé celosvětové písně. Vznikla roku 1886 díky architektu Pavlu Mišíkovi. Na toto místo vede malebná cesta přes sady Václava Skalníka. Při návštěvě promenády lze ochutnat místní zdravou vodu z Křížového pramene nebo z Rudolfova či Karolinina pramene. Kolem celého „areálu“ jsou vybudovány komplexy hotelů a penzionů. Nabízí hostům klasické pobyty, wellness pobyty a ozdravné pobyty pro lidi s potížemi.

marianske lazne

Pro dopravu po Mariánských Lázních lze využít samozřejmě automobil, který zaparkujete na několika placených parkovištích v centru města nebo se svést městskou hromadnou dopravou. Autobus či trolejbus vás zaveze k zastávce Mariánské Lázně město nebo k hlavnímu nádraží, odkud jezdí železniční linky do Chebu, Plzně nebo Prahy a Karlových Varů.

Mariánské Lázně jsou skvělou volbou pro letní i zimní dovolenou. V zimě můžete vyrazit na lyže na nedaleký svah a v létě vyšlápnout například na státní zámek Kynžvart, vzdálen zhruba 10 až 11 km pěší chůzí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here