Stezka v oblacích. Čím se vyznačuje Dolní Morava

0
Stezka v oblacich
Stezka v oblacích, Autor: Petr Štefek – Vlastní dílo, CC BY 3.0, Odkaz

V prosinci 2015 byla otevřena unikátní Stezka v oblacích. Z jejího vrcholu se můžete těšit na výhledy do okolí Kralického Sněžníku, údolí řeky Moravy i vrcholky Jeseníků a Krkonoš.

Kudy na Stezku v oblacích

Na stezku se můžete vydat z Dolní Moravy sedačkovou lanovkou – ta po domluvě přepravuje i kola, kočárky nebo invalidní vozíky do 50 kg. Od chaty Marcelka se na Stezku můžete vydat po značených turistických trasách, v zimním období je stoupání vhodné za použití sněžnic nebo skialpů.

Stezka v oblacích

Stezka byla postavena v nadmořské výšce 1116 m. n. m. a její výška je 55 metrů. Příjemná procházka po dřevěné lávce je dlouhá přes 700 metrů. Podél lávky potkáte 12 naučných tabulí, které vám prozradí zajímavosti o Stezce i o samotném pohoří Kralického Sněžníku. Jste-li milovníci adrenalinu, čekají vás úžasné atrakce – odvážlivci si mohou zkrátit cestu mezi jednotlivými patry pomocí rukávu z husté sítě a pro skutečně odvážné je přichystán 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a klopenými zatáčkami, který vám zkrátí cestu dolů.

Stezka v oblacích
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                               Stezka v oblacích

Výhledy do okolí

Přístup na Stezku je zcela bezbariérový, je tedy jen na vás, abyste se prošli mezi mraky a nechali se unášet úchvatnými výhledy na pohoří Kralického Sněžníku, Jeseníků či Krkonoš. Samotná cesta nahoru je v podobě sítě navzájem se proplétajících dřevěných cest. Po cestě se můžete setkat i s atrakcemi jako je odpočinková síť, hnízda nebo tunel na lávce.

V areálu Dolní Moravy je pro vás připraven program po celý rok. Můžete navštívit zábavní parky, bobovou dráhu nebo se svézt na koloběžkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here