Stezka v oblacích. Čím se vyznačuje Dolní Morava

0
Stezka v oblacich
Stezka v oblacích, Autor: Petr Štefek – Vlastní dílo, CC BY 3.0, Odkaz

V prosinci 2015 byla otevřena unikátní Stezka v oblacích. Z jejího vrcholu se můžete těšit na výhledy do okolí Kralického Sněžníku, údolí řeky Moravy i vrcholky Jeseníků a Krkonoš.

Kudy na Stezku v oblacích

Na stezku se můžete vydat z Dolní Moravy sedačkovou lanovkou – ta po domluvě přepravuje i kola, kočárky nebo invalidní vozíky do 50 kg. Od chaty Marcelka se na Stezku můžete vydat po značených turistických trasách, v zimním období je stoupání vhodné za použití sněžnic nebo skialpů.

Stezka v oblacích

Stezka byla postavena v nadmořské výšce 1116 m. n. m. a její výška je 55 metrů. Příjemná procházka po dřevěné lávce je dlouhá přes 700 metrů. Podél lávky potkáte 12 naučných tabulí, které vám prozradí zajímavosti o Stezce i o samotném pohoří Kralického Sněžníku. Jste-li milovníci adrenalinu, čekají vás úžasné atrakce – odvážlivci si mohou zkrátit cestu mezi jednotlivými patry pomocí rukávu z husté sítě a pro skutečně odvážné je přichystán 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a klopenými zatáčkami, který vám zkrátí cestu dolů.

Stezka v oblacích
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                               Stezka v oblacích

Výhledy do okolí

Přístup na Stezku je zcela bezbariérový, je tedy jen na vás, abyste se prošli mezi mraky a nechali se unášet úchvatnými výhledy na pohoří Kralického Sněžníku, Jeseníků či Krkonoš. Samotná cesta nahoru je v podobě sítě navzájem se proplétajících dřevěných cest. Po cestě se můžete setkat i s atrakcemi jako je odpočinková síť, hnízda nebo tunel na lávce.

V areálu Dolní Moravy je pro vás připraven program po celý rok. Můžete navštívit zábavní parky, bobovou dráhu nebo se svézt na koloběžkách.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here