Alicante: Vzpomínky na středověk i přírodní krásy na několika metrech

0
Esplanade dEspagne
Zdroj foto: YaGeek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Alicante: Jde o přímořskou oblast ve Španělsku se stejnojmenným hlavním městem. Je tu všechno, co si milovník pořádné dovolené může přát – nádherné pláže, historické památky i krásná příroda včetně přírodní rezervace.

Vykoupat se můžete ve vodách Středozemního moře a zejména v létě je tu pod pálícím sluníčkem opravdu krásně. A vše je ještě korunováno gastronomií z čerstvých surovin, protože na tom si Španělé opravdu zakládají. A na co se můžete těšit?

Basilica de Santa Maria
Zdroj foto: Diego Delso, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons Basílica de Santa María 

Hrad svaté Barbory jako půvabná dominanta okolí

Nemůže navštívit Alicante a minout přitom Hrad svaté Barbory (Santa Barbara Castle). Jde vlastně o obrovskou pevnost ze 13. století, tyčící se na Mount Benacantil. Ale nejde jen o jeho interiéry a vůbec celkový vzhled, proslavil se i z jiného důvodu. Pokud se na něj totiž zadíváte z pláže El Postigue, bude vám z určitého úhlu připomínat lidskou tvář, které se tu neřekne jinak než „Moor Head“.

Promenáda, na níž doslova šlapete po vlnách

Řeč je o promenádě La Explanada de España. Krásnější v širokém ani dalekém okolí  nenajdete. Tvoří ji ulice vydlážděná tak, že si připadáte, jako byste chodili po vodě. A z ní se vám otevře volný výhled na moře plné lodí a života. Je tu také plno krámků se suvenýry či hospůdek nebo kaváren s občerstvením.

Cueva del Lagrimal
Zdroj foto: Colombia Turiscol, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons   Cueva del Lagrimal

Mořská rezervace a prehistorické jeskyně

Pokud máte chuť na trochu toho dobrodružství, uvítá vás ostrov Tabarca (Tabarca Island), oficiálně nejmenší ostrov ve Španělsku. Naláká na přírodní rezervaci s nádhernými zátokami a z pevniny sem pravidelně zajíždí loď.

A vynechat byste neměli ani prehistorické jeskyně Canelobre, moderní technologie v čele s barevným osvětlením jim totiž leckdy dávají až pohádkový ráz. Navíc mají skvělou akustiku, takže se tu často pořádají nejrůznější kulturní akce. Bylo by tedy škoda je minout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here