Trnava: Zaujme návštěvníky zejména památkami

0
Trnava chram sv Mikulase
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                     Chrám sv. Mikuláše

Trnava je poměrně velké město na západě Slovenska, vzdálené přibližně 44 km od hlavního města. Narazit zde můžete na mnoho zajímavých památek. S přírodou a zvířaty, myšleno na počet, je to oproti kostelům diametrálně odlišné. Začneme proto se zvířaty.

Místní okamžitě budou vědět, když se řekne Kačín JK Les Amis. To je oblast nebo lépe řečeno místo, které se věnuje jezdectví. Jezdecký areál se už 15 let věnuje zejména parkuru, ale i dalším jezdeckým stylům. Mají zde zkušené trenéry, kteří dokážou nabídnout každému individuální přístup v jezdeckých hodinách. Jezdit mohou jak začátečníci, tak i pokročilí až naprosto zkušení jezdci. Od nejmenších až po největší.

Za zmínku stojí dále Spolok priateľov koní Trnava, SPK Trnava. Je to pro všechny milovníky jak koní, tak zvířata všeobecně. Příští rok tento spolek bude slavit už dvacet let od založení a v současné době zde mají 30 koní. Na nich se jezdí hlavně rekreačně a i parkurově.

Budmerice zamek
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                  Budmerice zámek

Náboženství

Jak již bylo zmíněno, Trnava se může pochlubit mnoha památkami. Kostelů, kapliček a podobných náboženských památek je zde přehršel. Jako příklad můžeme uvést Kostol sv. Jána Krstiteľa, což je největší a nejhonosnější chrám Trnavy.

Budmerice

Není to přímo ve městě, ale jedná se o zámek v Trnavské pahorkatině, obklopený nádherným parkem v anglickém stylu. Původně tato dominanta sloužila jako zámek pro panstvo, když přišlo z lovu. V těsné blízkosti je postavená kaplička Panny Marie z Lurd.

Cukrovar

Místní a všeobecně Slováci budou najisto vědět, když se řekne cukrovar v Trnavě. Jedná se o místo, kde pracovalo mnoho lidí před válkou i po válce. Dnes se cukrovar považuje za památku, která však rok od roku více chátrá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here