Národní park Mesa Verde – málo známý, přesto úžasný kousek Colorada

0

Mesa Verde vám dovolí nahlédnout do historie původních osadníků. Ve španělštině to znamená něco jako „zelený stůl“ a pokud byste se sem chtěli vydat, museli byste zamířit do Colorada.

VIDEO:

Tento unikátní park nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do všedního života předkolumbovských kultur. K vidění jsou tu například vícepodlažní obydlí vytesaná v útesech, které se hrozivě tyčí nad  velkolepým údolím Montezuma. Vše je tu mimořádně dobře zachovalé, takže si tu na své přijdou nejenom milovníci historie, ale i archeologové.

Všechny památky ani projít nestihnete

Celkem tu najdeme více než 4800 archeologických nalezišť, z nichž okolo 600  tvoří právě skalní obydlí předkolumbovských indiánů. Všechna pocházejí  přibližně z období 550 až 1300 n.l. Přehled hlavních památek naštěstí není dlouhý, takže ty nejzajímavější stihnete i během krátké návštěvy. A jaké to jsou?

Balkonový dům má přes 40 místností a je opravdovým vrcholem archeologických zajímavostí parku. Ale cesta sem není jen tak. Musíte totiž vylézt po 32 metrů dlouhém žebříku až nahoru, odměnou vám však bude nádherný panoramatický výhled. Ochutnávkou ze zcela opačného směru je The Badger House Group, což jsou domy, vystavěné v údolí kaňonu. Můžete je tak porovnat mezi sebou navzájem.

Pěší túra v Mesa Verde také stojí za to

Máte chuť na pořádný výšlap? Pak zamiřte na Long House Trail. Tato stezka vás zavede až do druhého největšího skalního sídliště parku, které má 150 celkem pokojů. A za vidění stojí i samostatná přírodní stezka Petroglyph Point Point Trail. Ta vás zavede až ke kamenným monumentům a do lůna divoké přírody.

Nechce se vám cestovat do Colorada? Nevadí, podívejte se na to nejkrásnější, co má pro vás Mesa Verde přichystáno, na našem videu. Nabídneme vám i pohledy, které jinde neuvidíte.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Mesa-verde-interier
Mesa-verde-interier

Mesa-verde
Mesa-verde

Mesaverde
Mesaverde

Narodni-park-mesa-verde
Narodni-park-mesa-verde

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA