Tipy na výšlapy po Evropě

0

evropa

Cestovat můžete v jakémkoliv ročním období a podzim patří mezi jedno z nejkrásnějších období, které je jako stvořené pro turistiku v horách. Chcete-li si udělat výlet, přinášíme vám několik tipů kam vyrazit na výšlap po Evropě.

Tipy na místa, kam lze po Evropě vyrazit na výšlap

Francie: Aiguille du Dru

Tak krásné jako těžké je dobýt. Francie má na svém území mnoho působivých vrcholů, ale hora Aiguille du Dru (3 754 m.n.m.) je natolik výrazná, že ji lze v této zemi najít na bankovkách. Hora v masivu Montblanc se svou 1100 metrů vysokou západní stěnou dominuje údolí poblíž Chamonix. Pokud se vypravíte do těchto hor, je vhodné si sjednat pojištění do zahraničí.

Řecko: Olymp

V nadmořské výšce 2918 m n.m. můžete spatřit sedět bohy, kteří sledují západ slunce. Hora známá z mytologie je vlastně masiv, který zahrnuje vrcholy Mytikas (2918 m n.m.), Skolio (2911 m n.m.), Stefani (2909 m n.m.), Skala (2866 m n.m.) a Touba (2785 m n.m.).

Island: Kirkjufell

Svahy Kirkjufell (463 m n. m.) strmě klesají všemi směry rovnoměrně. Hora je lesklá a hladká díky vrstvě ledovce. Jako součást sopkového systému se Lýsuskarð zvedá na poloostrově ve fjordu Breiðafjörður. Hora, která nebyla pro tuto kombinaci příliš vysoká, se objevila v seriálu „Hra o trůny“.

Norsko: Stetind

Státtájåhkkå (jak tomu říkají obyvatelé severního Norska) se tyčí do nadmořské výšky 1392 m. V roce 2002 zvítězila v hlasování pro národní horu Norska.

Itálie: Bergamo

Pravděpodobně nejlepší cíl pro milovníky horské turistiky je Bergamo. I proto, že se sem dá létat velmi levně z letišť po celé Evropě. Bergamo není v Alpách, ale jeho severní předměstí je jako hradba. Například autobusy z Bergama jsou skvělým výchozím bodem pro začátečníky. Geograficky jsou to Bergamaskerské Alpy, masiv Adamello a Gardesane Prealps, krásně umístěné u Gardského jezera vám ukážou jedinečné výhledy.

Itálie: Toskánsko

Poznejte další tvář Toskánska. Rozhodně stojí to za to zkusit trekking v Apeninách. Severně od Toskánska jsou vysoké hory, dosahující 2 000 metrů. Nejlepší způsob, jak se dostat do lyžařského střediska Abetone, je přes Pistoia, odkud byste měli jít turistickou stezkou po hřebeni.

Katalánské pyreneje Girona

Ve spojení s letištěm na cestě do Barcelony, ale při pohledu opačným směrem uvidíte katalánskou část Pyrenejí. Nejdivočejší fragment této oblasti, dosud nepoškozený lyžařskými vleky, je plný kamenných vesnic a klášterů a velkých, opuštěných míst po ledovcových údolích. Z Girony se musíme vydat směrem na Besalu, La Molinu nebo Rippol.

Slovensko: Malá a Velká Fatra

Je to velmi zajímavá alternativa k Tatrám nebo Babia Góra, která se nachází téměř na hranici s Polskem. Malá Fatra je nádherné malebné pásmo, severně od údolí Váhu. Odtud údajně pochází skutečný Jánošík. Vyvrcholením je nádherný vápencový vrchol Rozstuniec. Na jižní straně budete mít co do činění s Velkou Fatrou – divočejšími, klidnějšími horami, často přesahujícími 1500 metrů. Nejlepšími výchozími body v těchto horách jsou Terchová (ze severu) a Martin (z jihu).

Tento krátký seznam samozřejmě nevyčerpává veškerý potenciál evropských hor a může být pouze malým zastoupením krásy, kterou obsahují. Proto stojí za to začít s plánováním vašich dalších horských výšlapů hned teď.

—————–Komerční článek——————-

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here