Pojďte si zaplavat nebo zajezdit na koních na Slovensku

0
surany
Zdroj foto: sk.wikipedia.org     Šurany

I když je Československo už dávno rozdělené na dvě samostatné republiky, stále spolu drží v těsném kontaktu. Proto se každoročně vzájemná návštěvnost těší velké popularitě. Ovšem Slovensko není jen hlavní město Bratislava nebo další velká města jako Košice či Prešov.

Za zmínku stojí i další, například Nové Zámky. Ty se nachází v Nitranském kraji. Bohužel pro Česko a sousední státy, ale i jinde v Evropě, zasáhla všechny vlna veder. Kdo rád plave, může se vydat na místo pro něj určené – Plovárna. Je to pod střechou, takže kdo nechce na slunce, je to pro něj ideální volba. Jedná se o nově zrekonstruovaný areál, kde je bazén pro dospělé i děti. K tomu se přidává infrasauna, kadeřnictví, masérství, kosmetické služby a mnoho dalšího.

ranc
Zdroj foto: ranctrilobit.sk

Do kostela a poté za koníky

Na Slovensku je drtivá většina lidí věřících, ale v Česku také. Právě proto stojí za zmínku přijít se podívat na Farský kostol sv. Štefana Prvomučeníka. Jedná se dominantu města Šurany, které je pár kilometrů vzdálené od Nových Zámků.

Ranč Trilobit se nachází v obci Čechy, opět pár km od Nových Zámků. Kdo miluje koně a zvířata všeobecně, přijde si zde na své. Pro děti je zde hřiště a domácí zvířátka – jehňátka, kůzlátka, koťátka a další. Sportovci si můžou zahrát tenis, zarybařit či jen tak se procházet. Dá se zde i přiučit, jak těžká práce je s dobytkem.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA