Salzburg aneb proč navštívit Mozartovo město

0
Salzburg
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Malebné město Salzburg se vám vryje do paměti hned při první návštěvě. Město, které vyniká v mnoha směrech. Přinášíme hned několik důvodů a unikátních věcí, které stojí za vaši návštěvu a pozornost. Zde můžete vidět nejen nejužší dům na světě.

Město Salzburg si vás získá už jen zdejší atmosférou, která vás doslova pohltí a polapí. Nádherné město, na které nelze zapomenout. Jen jedna návštěva, ať už to bude na den, dva či týden, se vám vryje do paměti i pod kůži. Není divu, že většina se sem pravidelně vrací. Ono je totiž i stále zde co objevovat, vidět, ochutnat apod. Salzburg zaujme milovníky historie, příznivce dobrého jídla, vyznavače netradičních a pozoruhodných míst, památek a taktéž si zde přijdou na své ti, kdo mají kladný vztah k hudbě a obdivovatelé Mozarta obzvlášť. A samozřejmě i pro děti je tu řada poutavých věcí k vidění.

Lanovkou na pevnost Hohensalzburg

Pevnost Hohensalzburg navštíví každoročně miliony návštěvníků. Nejen to, že se na pevnost nemusíte dostat vlastními silami, ale pohodlně se sem dostanete lanovkou a co je ještě pozitivnější, že je na pevnosti bezbariérový přístup díky vybudovanému výtahu ve věži. A tak od června 2019 mohou vozíčkáři navštívit hradní nádvoří, restauraci i obrannou věž, stejně tak Muzeum loutek a Starou zbrojnici.

Pevnost byla vybudována v roce 1077. Je považována za jeden z největších zachovaných hradních komplexů ve střední Evropě. Zároveň se jedná o dominantu samotného města. Z hradeb se nabízí nádherný pohled na celé město. Mezi vyhledávané turistické atrakce jsou zde i rozmanitá muzea. Hradní muzeum vám nabízí historické předměty z dvorského života a za vlády knížecích arcibiskupů.

Dále zde můžete navštívit Muzeum loutek, Starou zbrojnici či Muzeum Rainerova pluku, kde se taktéž seznámíte s historií. K vidění na pevnosti jsou i knížecí komnaty, které zahrnují i Knížecí sál, Zlatou komnatu a Zlatý sál. Veškeré vybavení těchto interiérů je originální a od roku 1501 je podoba nezměněna. Jedinečná je i imitace nočního nebe posetá zlatými hvězdami na pozadí azurově modré oblohy. Nechybí ani magické divadlo s mechanickými figurkami. Pevnost je známá i tím, že se tu pořádají věhlasné koncerty.

Pevnost salzburg
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                     Salcburská pevnost

Haus der Natur Salzburg – Přírodovědné muzeum

Přírodovědné muzeum nabídne nezapomenutelný zážitek nejen dětem, ale i dospělí zde uvidí rarity. Muzeum má jedno z nejkrásnějších akvárií ve střední Evropě. Jedná se o unikátní záležitost. Haus de Natur bylo založeno v roce 1924. návštěvníkům nabízí v 80 prostorách živé exponáty v akváriích i teráriích.

Celkem 40 akvárií vám poskytne podívanou na svět pod vodou s korálovými žraloky, rybkami z tropických moří, ale také ryby z domácích řek a jezer. V teráriích se nachází želvy, hadi, ještěrky, žáby či aligátoři. Lákavou a pozoruhodnou atrakcí je i krmení zvěře, jako jsou například chobotnice apod.

Přírodovědné muzeum nenabízí jen podvodní svět a jeho živočichy, ale také ukazuje cestu do lidského těla, konkrétně jak funguje lidský zrak, čich či sluch. Jak pracuje lidské srdce, plíce apod. Pro ty, kdo chtějí vědět a vidět více, je k dispozici stálá interaktivní výstava s názvem „Lidské tělo“. A to zdaleka není vše, co je možné spatřit v muzeu. Můžete se zde seznámit zkrátka seznámit i s věcmi, které souvisí s naší planetou.

Prohlédněte si jeden z nejužších domů světa

Při návštěvě města stojí za to vidět na vlastní oči jeden z nejužších domů světa, který se nachází na Starém městě a stojí mezi dvěma výstavnými domy. K domu se váže pověst o tom, že mladý muž žádal otce o ruku své vyvolené. Souhlas k sňatku byl za podmínky, že daný mladý muž musí vlastnit ve městě dům. A tak mladíka napadlo vystavění domu v úzkém průchodu mezi dvěma velkými domy. Pro mládence bylo hlavní, že úkol byl splněn.

Navštivte rodný dům W. A. Mozarta

Pokud navštívíte rodný dům Mozarta, tak budete moci vidět originální dokumenty, úřední listiny, dopisy, obrazy i dokonce Mozartovy housle, a to jak jeho koncertní i ty, na které hrál jako dítě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here