Ostrov Cres nabídne kousek divokého Chorvatska i poloprázdné pláže

0

Že znáte z chorvatských ostrovů jen Krk? Pak rozhodně děláte chybu. Ostrov Cres (a samozřejmě také Lošinj) je totiž mnohem divočejší, zelenější a opuštěnější, takže si na své přijdou všichni, kdo turisticky přeplněným místům právě neholdují.

VIDEO:

Jde o skutečný ráj pro vás všechny milovníky aktivního pohybu. Najdete na něm totiž více než 100 km turistických stezek, cyklostezky, ale i úžasná místa k pozorování delfínů. Jediné, co vás na Cresu můžeme během léta zaskočit, jsou nepříjemná vedra. Na všechny výlety tak musíte vyrazit opravdu brzy ráno. To by však neměl být pro milovníky přírody problém.

Co na vás čeká na ostrově Cres

Pokud bychom měli vypíchnout dva nejdůležitější body celého ostrova, byly by to určitě panensky čisté pláže a křišťálově průzračná tyrkysově zbarvená voda. To však rozhodně není všechno. Chcete se dobře rozhlédnout po okolí? Pak na začátku svého výletu vyšplhejte na vrchol Babina, což je nádherná vyhlídka nad  rybářskou vesničkou Martinjščica.

Uniknout by vám neměla ani středověká pevnost Lubenice a pláž stejného jména. A na milovníky adrenalinu tu čeká i lezecká oblast. A město Mali Lošinj (což je mimochodem největší město na ostrově Cres) vás okouzlí svými starobylými barevnými domy i delfíny, kteří rádi připlouvají k jeho pobřeží.

Do Osoru se dostanete jen pěšky nebo na kole

Další zajímavostí je malá vesnice Osor. Stojí těsně na hranici mezi ostrovy Cres a Lošinj (spojenými krátkým padacím mostem). Potěší vás především spletí starobylých uliček  a zajímavou architekturou. A také tím, že tu nenajdete žádná auta. Jde o skutečný skanzen. Chcete si parádně odpočinout? Pak by vám neměla uniknout Veli Žal – neuvěřitelně čistá a opuštěná pláž ve Slunečné zátoce poblíž města Mali Lošinj. Chcete vidět víc? Nechte se pozvat na Cres díky našemu videu.

zdroj foto: redakce

Fotografie:

Vychod-slunce-cres
Vychod-slunce-cres

Zapad-slunce-cres
Zapad-slunce-cres

Cres-v-noci
Cres-v-noci

Cres
Cres

Nocni-cres
Nocni-cres

Plaz-cres
Plaz-cres

Pobrezi-cres
Pobrezi-cres

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA