Plzeň, to není jen město piva. Co tu lze navštívit dál

0

plzen

Plzeň, čtvrté největší město České republiky. Uvidíte zde krásné historické centrum, vybírat můžete z pestré nabídky kulturních akcí a opomenout byste neměli ani návštěvu pivovaru, který proslavil město i naši zemi po celém světě.

Kde se pivo vaří…

Plzeňský Prazdroj je největší pivovar v České republice. Právováreční měšťané založili pivovar v roce 1842. Právě v tomto pivovaru byl uvařen spodně kvašený ležák Pilsner Urquell, který následně dobyl celý svět. V současné době pivovar exportuje pivo do více než 50 zemí. Prohlídka pivovaru vás zavede historií i současným moderním provozem, přichystána je i interaktivní smyslová expozice.

V závěru prohlídky si v pivovarských sklepích můžete pochutnat na nefiltrované plzeňské dvanáctce. Pivovar je možno navštívit denně.

plzensky prazdroj
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                       Plzeňský Prazdroj – hlavní brána

Náměstí republiky

V historickém centru města můžete obdivovat katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v naší zemi. Na zadní straně katedrály se za mříží ukrývá osahaný andělíček, který podle legendy přináší štěstí – pokud máte skryté přání, víte, kam zajít. Další dominantou náměstí je renesanční radnice zdobená sgrafity, uvnitř je umístěn veřejně přístupný model historického jádra města.

Před radnicí se nachází Morový sloup, který byl postaven roku 1681 za účelem symbolické ochrany města před morem – před epidemií se do Plzně uchýlil císař Rudolf II, ten pobýval ve městě v letech 1599 – 1600 a sídlil v domě s radnicí sousedícím. Dnes je v přízemí domu turistické informační centrum.

Plzeň – město pro všechny

Těžko na pár řádcích obsáhneme všechny památky a bohaté sportovní a kulturní vyžití, které toto krajské město nabízí. Navštívit zde můžete například 3D planetárium, zoo a DinoPark, sportovní areál Škodaland, Velkou a Starou Synagogu, Historické podzemí či muzea a galerie. Každý si zde zkrátka přijde na své.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here