Rudé moře a potápění za rybami i vraky

0

Milujete potápění? Pak vás určitě potěší, že i relativně blízké Rudé moře se může chlubit mnoha zajímavostmi. Máme několik tipů na skvělá místa a prozradíme, na co se na nich můžete těšit.

VIDEO:

Dnes si vezmeme na paškál dva zajímavé ostrovy – Zabargad a ostrov Rocky Island. Pestrost podmořského života se totiž u Rudého moře liší podle lokality.

Bohatě osídlené mořské dno u ostrova Zabargad

Stačí zamířit asi 46 kilometrů jihovýchodně od známějšího Ras Banas a budete na místě. Čeká na vás nádherný podmořský park na jihu Egypta. Svou náruč vám otevře nádherný ostrov s překrásnou tyrkysovou lagunou. Opravdové bohatství však přijde až při potápění pod hladinu. Rozmanitost života je tu totiž skoro neuvěřitelná.

Želvy, pomci, klipky, murény, ropušnice, trnuchy modroskvrnné – jde o výčet jako z nějakého přírodopisného dokumentu. Ovšem přesně tito krasavci na vás pod modravými vodami čekají. A s trochou štěstí můžete narazit i na tuňáky, kranasy nebo žraloka leopardího. A zpestřit výlet vám může i želva, mířící na blízkou pláž, kde se chystá naklást vajíčka.

A pokud máte rádi trochu té historie, potopte se třeba za vrakem lodi Neptun (německá potápěčská loď). A zalíbit se vám může i téměř 70 metro dlouhý vrak nákladní lodě z Ruska, o jejíž historii toho zatím příliš nevíme.

Rocky Island a jeho lákadla

Tento klenot podmořského života leží 51 kilometrů od Ras Banas a jde vlastně u velkou příkrou skálu, tyčící se nad hladinou moře. Pokud však zamíříte na jeho jihovýchodní cíp, otevře se před vámi podvodní svět žraloků a mnoha dalších pelagických živočichů – zejména ryb. Jen málokde je můžete pozorovat tak zblízka, jako právě na Rocky Island v Rudém moři. Potápění tady zkrátka stojí za to. Celý ostrov navíc obklopuje úzký písečný šelf, takže ať se potopíte kdekoliv, určitě narazíte na něco zajímavého.

Fotografie:

Delfíni pod hladinou
Delfíni pod hladinou

Delfíni
Delfíni

Hejno ryb
Hejno ryb

Podmořský svět
Podmořský svět

Krab
Krab

Krab v Rudém moři
Krab v Rudém moři

Medúza
Medúza

Mořská želva
Mořská želva

Perutýn
Perutýn

Podmořský svět - Rudé moře
Podmořský svět - Rudé moře

Podmořský svět
Podmořský svět

Rudé moře - ryby
Rudé moře - ryby

Rudé moře
Rudé moře

Rybičky v Rudém moři
Rybičky v Rudém moři

Mořská želva
Mořská želva

zdroj foto: envato

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here