Zámek Opočno: Nabízí dlouhé prohlídky, stojí však za to

0

zamek opocno

Zámek Opočno a jeho park nabízí pohled na vkus a způsob života části naší společnosti v průběhu pěti století.

Expozice a sbírky

Během prohlídkové trasy se můžete seznámit například s etnografickou halou, která obsahuje indiánské a africké sbírky. Interiér zámku nabízí procházku historií s nádechem vkusu a elegance. Uvidíte jídelnu s majestátním lustrem, rodinnou sbírku obrazů a unikátní sbírku historických zbraní a zbroje – ta se svým obsahem i rozsahem řadí ke sbírkám největšího významu u nás. Obdivovat můžete práce renomovaných puškařů v loveckém sále i kolekci evropských vojenských zbraní umístěnou v rytířském sále.

Historie zámku

Již z roku 1068 pochází první písemná zmínka z Kosmovy kroniky o opočenském hradišti. Ve 14. století byl na místě dřevěného hradiště postaven z kamene gotický hrad. Ve století patnáctém byl hrad pobořen a vypálen vojsky Sirotků. V 16. století byla budova vystavěna v zámek rodem Trčků z Lípy. Během 17. století byl postaven letohrádek, městský příkop a založena zahrada.

zamek opocno
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                           zámek Opočno

V 19. století byly po požáru provedeny rozsáhlé úpravy a přístavby. Roku 1635 koupil panství rod Colloredů. Mezi lety 1905 – 1925 nechal Josef Colloredo-Mannsfeld realizovat rozsáhlé úpravy interiérů zámku.

Informace pro vás

Státní zámek Opočno známý svými arkádami a terasami můžete obdivovat od dubna do října, v listopadu dle předchozí domluvy. Prohlídka celého zámku zabere 90 minut. Možné jsou i zkrácené verze prohlídek.

Zámek pořádá i noční prohlídky. Zámek není upraven bezbariérově, lze se však dopředu domluvit na možnosti absolvování II. návštěvnického okruhu. Prohlídku je možno provést i s vodicím psem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here