Londýn nabízí mnoho zajímavostí. Navštívit můžete ZOO nebo světoznámý Tower

0
big ben
Big Ben

Všichni vědí, že Londýn je hlavní město Spojeného království, a že tam vládne stále ještě královna Alžběta II. Londýn je v uvozovkách nacpaný památkami a zajímavými místy.

Začneme impozantně – Big Ben. To není jen název pro německý krimi seriál, ale také pro jednu z největších památek v Londýně – hodinová věž, jenž je součástí Westminsterského paláce. Ovšem, když královna oslavovala 60 let své vlády, tak oficiálně věž přejmenovali na Elizabeth Tower, nicméně všichni ji stále říkají Big Ben. Ve své době to byly největší hodiny světa. Jsou pověstné svou spolehlivostí. Ovšem párkrát se stalo, že nebyly zrovna funkční, například během oprav či díky hustému sněžení.

Zoo v Londýně

Aby Londýn, takové velkoměsto, nemělo zoologickou zahradu, to by bylo velmi divné. Je ve správě Londýnské zoologické společnosti, přičemž byly zakoupeny pozemky v hrabství Bedfordshire, kam byly přemístěny větší druhy zvířat, jako například sloni nebo nosorožci. Zoo v Londýně byla první vědeckou zahradou na světě. Byla otevřena v roce 1828, od roku 1847 byla zpřístupněna pro lidi. Momentálně se tu najde více než 650 druhů zvířat. Londýnská zoo byla také první na světě, která otevřela pavilon plazů – 1849. Dále to bylo první veřejné akvárium – 1853, první pavilon hmyzu – 1881 a první dětská zoo – 1938.

Buckinghamsky palac
Zdroj foto: en.wikipedia.org               Buckinghamský palác

Hyde Park

O něm nezpívá pomyslně jen Petr Kotvald, ale opravdu tento park existuje. Je to jeden z královských parků, v obvodu Westminster. Sousedí s Kensingtonskými zahradami. Nachází se zde například Památník Diany, princezny z Walesu, kterou milovalo a bude vždycky milovat bez rozdílu celé Spojené království. Kensingtonské zahrady mají též svoje kouzlo. Například je zde mnoho architektonických prvků – socha Petra Pana, Kensingtonský palác, kruhový rybník a další.

Sídlo královny, Tower

Buckinghamský palác – ten znají v Anglii všichni. Dějí se tam ty největší královské události. Kdo by si nepamatoval svatby, když královské páry po tzv. svatební akci mávali lidem z balkónu. Tower je místo, které sloužilo k mnoha účelům, ovšem známý je hlavně jako vězení. Momentálně je to turistická atrakce, kterou v Londýně navštíví miliony turistů. Chová se zde osm krkavců. Váže se k nim pověst, že pokud budou v Toweru krkavci, tak Anglie bude chráněná před nepřátelskou invazí. Jména krkavců chovaných na náklady vlády jsou – Gwylum, Thor, Hugine, Munin, Branwen, Bran, Gundulf a Baldrick. Anglie toho má nespočet, ale o tom až někdy v budoucnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here