ZOO Liberec: Nejstarší zoologická zahrada v ČR nabízí unikátní zážitky a podívanou

0
pavilon ziraf
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Nejstarší zoologická zahrada v České republice přivítá každoročně statisíce návštěvníků, kteří mohou vidět na vlastní oči zvířata, která nikde jinde u nás nelze vidět, ale také můžete být přítomni při krmení zvěře a dokonce se stát i na den ošetřovatelem v ZOO Liberec.

Liberecká zoologická zahrada zaujímá rozlohu 13 hektarů s návštěvnickou trasou měřící takřka 2 kilometry. Návštěva zoo zabere okolo 3 až 4 hodin.

Diskutabilní téma ohledně vzniku zoo

Přestože se prakticky všude lze dočíst, že tato nejstarší zoologická zahrada byla založena roku 1919, tak se jedná o omyl, který se zkrátka šíří jako lavina. Zoologická zahrada byla založena ještě dříve a to konkrétně v září roku 1904. V srpnu v roce 1904 ornitologický spolek požádal městskou radu o pozemky za účelem zoologické zahrady. Žádost byla kladně vyřízena. A tak se pro veřejnost zahrada otevřela v září roku 1904.

Tehdy se jednalo o malou zoologickou zahradu. Zoologická zahrada se postupně rozšiřovala a zvětšovala jak do počtu zvířat, tak rovněž ohledně stavby nových pavilonů, voliér apod. V roce 1984 pod vedením tehdejšího ředitele Jiřího Janečka se zoo rozšířila o pavilon dravého ptactva, jenž patří doposud mezi jedno z největších lákadel, hned po bílých tygrech, kteří jsou raritou zdejší zoologické zahrady a jsou zde již od roku 1994.

tygr

Zvířecí obyvatelé v zoo

Kromě bílých tygrů, které můžete vidět právě jen zde v Liberci, tak mezi další zajímavé druhy ze světa fauny náleží také takini čínští, dále tu můžete vidět alpaku, lemura, levharta, tygra, lva, zvídavé opice, pandu červenou, zebru, kozu, koně, ovce, slona, soba apod. Velká část je zastoupena i z ptačí říše.

Lákavou akcí je možnost vidět a sledovat krmení tučňáků, setkání s dravci apod.

Jak se stát na den ošetřovatelem v zoo?

Netypický a rozhodně výjimečný zážitek nabízí zoologická zahrada v Liberci v rámci stát se na den či půlden ošetřovatelem v zoo. Jedinečný zážitkový program stát se na den ošetřovatelem v zoo je určen pro osoby starší 18 let věku, ošetřovatel na půldne musí být starší 15 let věku. Co obnáší tento vzdělávací program? Jednak si nejprve vyberete úsek v zoo a zaplatíte vstupní poplatek, absolvujete nezbytné školení a pak už se můžete směle pustit do práce. Jaké úseky jsou na výběr?

Na výběr máte úsek slonů, zde se nachází krasavci, jako je slon indický či tapír jihoamerický. Nebo si můžete vybrat úsek šelem, což je jistě lákavé. Zde se stanete ošetřovatelem tygra indického, lva, levharta, pandy, lachtana či surikaty. Kdo miluje žirafy pro jejich krásu, noblesu, tak ten má možnost si zvolit právě úsek kopytníků, kde na něj čekají kromě žiraf, také antilopa, velbloud, buvolec, pony, koza či muntžak malý a chocholatý. A co se tak na den postarat o oblíbené, zábavné a drzé opice? Pak je vám v tomto směru zde k dispozici úsek opů a zde na vás čeká společnost ve složení krasavců, jako je šimpanz, gibon bělící, lemur černý, tamarín pinčí, pavián pláštíkový či kosman zakrslý.

Ještě jste si nevybrali? Pak zkuste úsek dravých ptáků či pavilón tropů, kde se nachází cizokrajní opeření krasavci, ale také pelikáni, tučňáci či plazi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here