Kyselka v Karlovarském kraji, tady působil slavný Mattoni

0

kyselka

Jedno z turisticky významných míst v Karlovarském kraji je bezesporu obec Kyselka. Pouhých 10 km od Karlových Varů nalezneme místo, které si nemůžete nechat ujít.

Sláva z let minulých

Obec, která až moc rychle chátrá – pro některé zajímavý titulek, pro jiné smutná realita. Ve své době byla Kyselka významnou lázeňskou obcí plnou historických budov s romantickým nádechem a prosperitou, jež zanechala své stopy prakticky všude. Lázeňské památky již dávno ztratily svůj lesk a slávu. Aby toto výjimečné místo nepřešlo v zapomnění je obcí založena veřejná sbírka, o které si můžete více přečíst na jejich internetových stránkách.

Obnovení historie?

Samospráva obce peníze ze sbírky pravidelně čerpá a využívá tyto finanční prostředky na znovuobnovení lesku města. Povedeným konceptem je Matonniho Stezka, která vás provede po okolí města a těch bodech, které stojí za zhlédnutí. Pokud máte v oblibě rozhledny z této stezky si můžete odskočit na vyhlídkovou věž Bučina.

Mattoni, už není

Za zmínku stojí Mattoniho muzeu, které se v Kyselce nachází. Najít jej můžeme v Löschnerově pavilonu. Právě tento pán přivedl slavného H. Mattoniho k myšlence stáčet zde minerální vodu známou jako Mattoni. I proto má své nezpochybnitelné místo v muzeu. Dozvíte se však informace i o samotném H. Mattonim a procesu stáčení minerální vody.

Příjemné vstupné

Letošní sezóna skončila 30.11.2018, návštěvu je tak možné uskutečnit až v dubnu příštího roku. Podle provozovatele, by mělo vstupné stejné. Můžeme tak očekávat částku 80 Kč za dospělého a snížené vstupné za 60 Kč. Muzeum nabízí skupinové prohlídky i pro školy.

Když záblesk historie nestačí

Pokud nejste fanouškem historie, máte možnost východně od této kdysi malebné obce vidět vojenský prostor Hradiště. Největší v České republice. Veřejně přístupných je 5 dílčích oblastí újezdu.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here