Sluneční stezka ve Křtinách – projděte si sluneční soustavu pěšky

0

krtiny

Pojďme se toulat po Jihomoravském kraji. Najdeme zde pozoruhodné památky, atrakce i kuriozity. A jednu takovou kuriozitu si dnes představíme. Toužili jste zjistit víc o sluneční soustavě? A jak by to asi vypadalo, kdyby někdo udělal velký model naší sluneční soustavy? Měřítko 1:1000 000 000 by mohlo stačit, že? Zavítejte do městysu Křtiny a prozkoumejte naši část vesmíru.

Dotkněte se hvězdy

Naše výprava začne u Slunce. V prostranství Základní a Mateřské školy Křtiny nalezneme naši mateřskou hvězdu. Je to velká bíla koule usazená na zemi, kterou nelze přehlédnout, u ní nalezneme startovací ceduli naší poznávací cesty. Následující planety jsou pak zabudovány ve stojanech a je zajímavé sledovat, jak jsou planety „malinké“ ve srovnání se sluncem.

Zabavte i teenagery

Na každé informativní ceduli nalezneme informace k planetě nebo vesmírnému objektu, u kterého se nacházíme. Tabule je opatřena QR kódem, díky kterému si za pomocí aplikace, můžete nahrát informace do svého telefonu nebo si zahrát hru. Turistická stezka je značená i serveru Mapy.cz. Počítejte s procházkou dlouhou 4,7 km. Pokud i na zpáteční cestu zvolíte dopravu pomocí vlastních nohou, půjdete přibližně stejnou cestou. Můžeme využít autobus, skončíme poblíž Arboreta ŠLP, kde zastavuje.

Zkraťte si cestu

Pokud se necítíte na putování po celé sluneční soustavě, máte možnost skončit u Saturnu, od kterého vede zpáteční cesta. Je opatřena turistickými značkami, takže se neztratíte. Máte s sebou kočárek? Po tuto planetu můžete bezpečně dojet bez újmy na kočárku. I tak se dozvíte hromadu zajímavostí.

Pokud narazíte na poškození nebo chybějící planetu, můžete tuto skutečnost sdělit provozovatelům pomocí webových stránek. Načerpejte pozitivní energii z vesmíru a vydejte se do nekonečna a ještě dál.

 

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA