Navštivte Konopiště a uvidíte pávy i medvěda

0
konopiste zamek
Zdroj foto: pixabay

Navštívit zámek Konopiště nedaleko středočeského Benešova je krásný výlet pro celou rodinu. Můžete sem vyrazit autem, nebo vlakem do Benešova a dál dojít pěšky, ale z Benešova jezdí i pozemní vláček několikrát denně přímo k zámku.

Co uvidíte na zámku

S většími dětmi se nebojte navštívit i interiéry zámku, ať se podívají na architekturu a výzdobu zblízka – může se jim hodit do vlastivědy nebo dějepisu. Asi nejdůležitějším majitelem zámku byl následník rakouského trůnu František Ferdinand d´Este, který zámek přestavěl v historizujícím stylu a získal do něj mnoho ze sbírek, které se zde zachovaly do současnosti. Vy si můžete vybrat jeden ze čtyř okruhů, které vás zavedou do různých uměleckých sbírek, kde se budete cítit jako v 19. století. Dále jsou zde doplňkové expozice – například Střelnice arcivévody s pohyblivými a akustickými terči.

konopiste
Zdroj foto: M. Hubáčková

Růžová zahrada

I s menšími dětmi se vyplatí na zámek zajet. Bude se jim líbit především Růžová zahrada, která je plná nejen růží, ale i pávů. Pávy však nehoňte, i když náhodně spadlá pera si můžete odnést domů jako „trofej“. Nahoře nad zahradou je i cukrárna s výbornou zmrzlinou.

Zámecký příkop

V zámeckém příkopu žije medvěd Jiří, kterého občas můžete spatřit, pokud tedy nebude zrovna schovaný ve svém příbytku. Jinak ho nekrmte, dostává potravu od majitelů.

Výstava dravců a sov

V parku je často pořádána výstava dravců a sov, na kterou je dobrovolné vstupné. Výstava se koná pod širým nebem a všechny ptáky si můžete dokonale prohlédnout, u některých uvidíte i jejich výcvik.

Svatební obřady

Chystáte svatbu a nevíte, které místo by bylo nejromantičtější? Na zámku Konopiště jsou na vás připraveni. Celý obřad se může konat ve vnitřních prostorách i venku.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA