Využijte toho, že v současnosti není v Karlových Varech mnoho cizinců, a vypravte se prohlédnout tyto lázně

0
alzbetiny lazne
Zdroj foto: Alena Tučímová / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Karlovy Vary jako by byly v minulosti zprofanovány tím, že jsou plné cizích návštěvníků a turistů, což odrazovalo mnohé obyvatele Česka od jejich prohlídky. A přitom jsou to jedny z nejkrásnějších lázní u nás.

Na co si dát pozor

Pozor si dejte zejména na počasí. Kdykoliv cestujete z jiných končin naší vlasti do Karlových Varů, bude tam určitě o několik stupňů chladněji. Takže se raději dobře oblečte.

Mlynska kolonada
Zdroj foto: Yelkrokoyade / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)   Mlýnská kolonáda

Co navštívit

Karlovy Vary leží na soutoku řek Ohře a Teplé a památek je zde více než dost. Na to, abychom je všechny vyjmenovali a popsali, bychom potřebovali celou knihu, a ne článek. Proto pro vás vybereme ty nejzajímavější.

rozhledna diana
Zdroj foto: Oleg Krivolapov / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)   Rozhledna Diana

Historické lázeňské budovy

Bohužel se všechny historické lázeňské budovy nezachovaly do dnešních dnů, ale přesto stále můžete navštívit Císařské lázně, které byly vyhlášeny národní kulturní památkou, a Alžbětiny lázně (pojmenované podle císařovny Sissy), které mají po rekonstrukci i bazén.

Kolonády

Kolonády jsou synonymem pro lázně, protože ještě v 19. století se zde odehrávala převážná část společenského života. Kolonády v Karlových Varech jsou opravdu nádherné a stojí za to se jimi projít. Nejslavnější je asi Vřídelní kolonáda s pramenem Vřídlo, dále se můžete pokochat na Zámecké kolonádě se Zámeckým horním pramenem, Sadová kolonáda má Sadový a Hadí pramen, a v neposlední řadě je krásná i Mlýnská kolonáda, která je také největší, postavená architektem Zítkem v neorenesančním stylu.

Rozhledny

Avšak Karlovy Vary nenabízejí jen lázeňské památky. Přímo ve městě nebo v jeho blízkém okolí jsou vystavěny minimálně 4 rozhledny, které jsou skvělým architektonickým prvkem, a navíc vám umožní dokonalý rozhled po okolí. Patří mezi ně rozhledna Diana nacházející se západně od lázeňského centra, dále Vyhlídka Karla IV. nacházející se u Grandhotelu Pupp, pěkná je také historická Goetheova vyhlídka anebo rozhledna Aberg ve Slavkovském lese.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here