Kanada nemusí být jen synonymum pro zimu, zkuste Ottawu

0
Rideau Canal
Zdroj foto: Bobak Ha’Eri, CC BY-SA 2.5 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5>, via Wikimedia Commons                              Rideau Canal

Ottawa je hlavní město Kanady, šesté největší v celé zemi a též druhé největší v provincii Ontario. Začneme jak přírodou, tak zároveň i sportem.

Rideau Canal je vodní kanál, jenž spojuje Ottawu a Kingston. Je otevřený už od roku 1832 a v provozu až dosud. V celé Severní Americe se jedná o nejstarší uměle vytvořenou vodní cestu, která do dnešního dne funguje naplno. Kdo by se chtěl povozit na lodích, musí stihnout termín od května do října. V zimě je to místo, kde bruslí celá Ottawa. Od roku 2007 je tento kanál zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Kdo se zajímá o historii, směle do jednoho ze zdejších muzeí

Kanadské muzeum civilizace – místo, které mapuje historii lidské civilizace. Najdete ho přímo přes řeku Ottawu, v podstatě naproti hlavnímu městu. Založili ho v roce 1856 a ročně ho navštíví zhruba 1 300 000 návštěvníků. Tím pádem je to nejnavštěvovanější kanadské muzeum. Zabývá se sběrem, zkoumáním a archivováním předmětů, jenž ilustrují vývoj lidstva, avšak hlavně je to zaměřené na Kanadu a její původní obyvatelstvo.

Petrie Island
Zdroj foto: D. Gordon E. Robertson, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons   Petrie Island

Ottawa nemá zoo, musíte o něco dál

Zoologická zahrada v Ottawě není, musíte 73 km do Wendoveru, nabízí víc než jen pozorování zvířat ve dne. Například tu mají noční safari, což vlastně znamená přenocovat v zoo. Je to pro odvážné, jelikož mají mimo jiné i divoké šelmy. Je možnost projít si zdejší safari právě za tmy. Sledovat, jak v uvozovkách hodují lvi, ale také si můžete s průvodcem, sednout okolo táboráku. Musíte si však přinést baterku a pozor – jen do sedmi hodin je přístup na noční safari, po sedmé hodině už nikoho nepouštějí. Pro rodiny s menšími dětmi tu mají speciální program s volně žijícími zvířaty.

Na ostrov za rybařením i oddechem

Petrie Island je místo jako stvořené pro oddech, ale i pro rybolov. Ostrov vznikl na konci doby ledové. Nese jméno podle Archiebalda Petrieho, což byl původní obyvatel města Cumberland. Je to prostředí významných mokřadů. Co se týká zvířat, tak tu žije několik druhů želv, z toho i vzácné druhy a na 130 druhů ptáků. Jsou zde i vzácné dřeviny. Jedná se o přírodní rezervaci, kterou udržují i dobrovolníci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here