Brazílie je tak nádherná a obrovská země, že ji nestihnete procestovat ani za měsíc

0
Rio de Janeiro brazilie
Heitor Carvalho Jorge / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Brazílie: A abyste měli aspoň nějaký itinerář, přinášíme vám tento článek o těch největších pozoruhodnostech, které můžete právě v této zemi navštívit. Tak se nechte inspirovat a vyrazte do světa.

Rio de Janeiro

Pravděpodobně vám nemusíme představovat nejslavnější brazilské město Rio de Janairo, které je po Sao Paulu i druhým největším městem v zemi. Známé je zejména únorovým karnevalem, na kterém letos vystoupila i česká tanečnice známá ze Stardance – Veronika Lálová. Neméně slavné jsou pláže Copacabana nebo Ipanema. Proslavená je i obrovská socha Krista Spasitele, která stojí na hoře Corcovado a shlíží na celé město. Výhled na město si můžete užít z vršku tradičně zvaného Cukrová homole. Rio de Janeiro má svoje metro, které se vyplatí na delší vzdálenosti a je plně klimatizované.

Rio de Janeiro
diogo86 / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)    Rio de Janeiro

Brasília

Hlavní město Brazílie vás určitě ohromí, ať už pozitivně, nebo negativně. Záleží na tom, jaký máte názor na moderní a inovativní architekturu. Město bylo totiž uměle vybudované až v 50. letech 20. století, takže postrádá jakékoliv historické centrum, zato všechny budovy jsou plně moderní. Brasília leží hluboko ve vnitrozemí a je čtvrtým největším městem země. V Brasílii najdete i letiště a samozřejmě metro. Byla také uměle propojena s velkými městy, jako je právě Rio de Janeiro nebo Sao Paulo. Velmi zajímavým sakrálním objektem je katedrála Zjevení Panny Marie, která svou podobou připomíná kostru obratlovce.

katedrala Rodrigo Marfan
Rodrigo de Almeida Marfan / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)    katedrála Zjevení Panny Marie

Manaus

Vskutku zvláštním městem, které ale určitě budete chtít navštívit, je Manaus, hlavní město státu Amamazonas. Nachází se totiž uprostřed Amazonského pralesa a v podstatě jedinými možnými cestami je letecky nebo lodí po řece Rio Negro. Jméno město dostalo podle indiánského kmene Mánao. Výlety do pralesa jsou samozřejmě možné a turisty hojně uskutečňované. A ačkoliv se to zdá nemožné, přímo uprostřed města najdete honosnou budovu opery Teatro Amazonas, která byla vystavěna během kaučukové horečky na konci 19. století.

Teatro Amazonas
Karine Hermes / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)  Teatro Amazonas

Salvador

Město je třetím největším městem Brazílie a nachází se na poloostrově mezi Atlantickým oceánem a Zátokou všech svatých. Najdeme zde přístav a město samo je centrem obchodu. Ovšem protože se jedná o historické město ze 16. století, najdeme zde mnoho památek a budov v renesančním a barokním stylu – částečně nám některé části mohou připomínat Malou Stranu v Praze. Nejen proto je centrum města s kostely vyhlášeno památkovou rezervací a zapsáno na Světovém dědictví UNESCO.

Salvador
Rosino / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)    Salvador

Minas Gerais

Tentokrát se jedná o celý stát, kterých je v Brazílii 26. Hlavní město se jmenuje Belo Horizonte. Celý stát i městečka jsou známá množstvím přistěhovalců, ale také zde najdeme docela zachovalé domy z koloniálního období, až se někdy o tomto státu říká, že je celým skansenem koloniální doby. Jinak samo jméno poukazuje i na to, že se zde nacházejí naleziště vzácných minerálů.

Acaiaca
Josue Marinho / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

Pantanal

Až se budete chtít vrátit do přírody, zajeďte si do jižní části Brazílie a také částečně na území Bolívie a Paraguaye, kde se nachází největší mokřad na světě – Pantanal. Jeho rozloha se uvádí až 200 000 km2. Nejvíce vás asi ohromí množství zvířat, se kterými se zde můžete setkat, a mnoho z nich je skutečně vzácných – jmenujme například kapybaru, anakondu, kajmana, tapíra jihoamerického či vydru obrovskou. V období dešťů bývá tradičně zaplaveno 4/5 území mokřadu.

Pantanal
Alicia Yo at the English language Wikipedia / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)   Pantanal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here