Znáte sedmý největší ostrov Filipín? Mindoro dokáže pořádně překvapit

0

Když se řekne Filipíny, obvykle se nám vybaví Luzon nebo Mindanao. Ovšem i nenápadný ostrov Mindoro, který leží právě v blízkosti Luzonu, má rozhodně něco do sebe.

VIDEO:

Poku by vás zajímala ještě trocha čísel, pak vám prozradíme, že se jedná od sedmdesátý čtvrtý největší ostrov světa s rozlohou 10 572 km2. I když zdaleka nejde o největší součást Filipín, i tak ho nazývá svým domovem asi jeden milion obyvatel.

Výlet za zajímavými zvířaty

A čím vás Mindoro naláká? Především svou unikátní faunou. V jejím čele stojí zakrslý buvol tamarau, kterého poznáte podle zvláštně zploštělých krátkých rohů. Jde o endemit (organismus, který se nevyskytuje nikde jinde na svět). A to samé platí i pro holubovitého ptáka kulo-kulo – toho poznáte jak podle velikosti, tak i podle charakteristické rudé skvrny na hrudi.

Ale setkat se tu můžete i s Mangyany – domorodci, žijícími převážně ve vnitrozemí ostrova. Vyznávají animismus a jejich jazykem je málo známý tagalog. Civilizace k nim zatím téměř vůbec nezavítala. Budete se tak cítit jako v jiném světě – a to obzvláště ve chvíli, kdy se dorazíte z některé z větších metropolí. Doporučujeme Mamburao (hlavní město provincie Occidental Mindoro) a Calapan (hlavní město provincie Oriental Mindoro).

Co si ještě užít? Možností je dost a dost

Najdete tu zajímavé treky vedoucí přírodou i mezi obdělávanými poli. Pěstuje se na nich kupříkladu rambutan, cukrová třtina, rýže apod. Ale najdete tu třeba i plantáže s banánovníky. A své pěší túry si můžete zpestřit i výstupem na horu  Monte Halcón (2586 m n. m.), kde dnes vede červená turistická trasa. Ovšem nepůjde o žádnou nenáročnou procházku, spíše počítejte s jejím přesným opakem.

Milovníkům války zase napoví tu a tam zbytky vojenských opevnění a další artefakty odkazující na rok 1944 a bitvu o Mindoro, během níž byl ostrov osvobozen od japonských okupantů. Chcete si Mindoro prohlédnout v celého jeho kráse? Vsaďte na naše video.

zdroj foto: envato

Fotografie:

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA