Warwick, jeden z nejkrásnějších hradů Anglie, je také plný strašidelných bytostí

0
hrad warwick
Foto: DeFacto / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Warwick patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v oblasti, kde stojí. Honosné a romantické bylo postaveno na břehu řeky Avon. Majestátní hrad Warwick láká všechny milovníky historie, mohou se tam však potkat i s jeho nadpřirozenými obyvateli, údajně tam návštěvníci potkávají jak duchy lidí, tak i zvířat.

Warwick leží u řeky Avon, v hrabsví Warwickshire. Hrad je dominantou stejnojmenného městečka Warwick. Jeho původ sahá až do raného středověku. Leží nedaleko Shakespearova Stradfordu a Coventry. Hrad nabízí opravdu velké množství aktivit a zajímavostí, můžete zde strávit celý den. Lze se tu ale také potkat s různými bytostmi, duchy lidí i zvířat.

warwick anglie
Foto: Andrew Griffith from United Kingdom / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

Historie hradu

Hrad Warwick byl založen roku 1086 Vilémem Dobyvatelem. Jeho historie však sahá až do 10. století, kdy dcera Alfréda Velikého, krále Wessexu, nechala postavit na jeho místě dřevěnou pevnost, jako součást obrany před nájezdy Vikingů.

Hrad procházel od svého vzniku mnoha úpravami a přestavbami. Nejvíce se rozrostl po přestavbě ve 14. století. Prvním správcem hradu se stal Jindřich Beaumont, pozdější hrabě z Warwicku. Následně ho lstí získal Jindřich z Anjou. Později byl hrad Beaumontům vrácen. Roku 1264 přešel hrad do majetku rodu Beauchampů a zůstal v jejich držení po mnoho let. Za jejich éry byl hrad významně přestavěn a plnil funkci spíše reprezentativní než obranou. Po jejich vymření připadnul Warwick na Richarda Neville.

Následně byl hrad až do 16. století pod správou koruny. V 17. a 18. století připadnul Warwick rodu Grevillů. Hrad prošel přestavbou a stalo se z něj pohodlné, šlechtické sídlo a okolí bylo upraveno v park.

V roce 1978 hrad zakoupila Tussauds Group, která vlastní i muzeum voskových figurín v Londýně.

Hrad se stal především turistickou atrakcí, návštěvníci mohou obdivovat krásné exteriéry a interiéry. V areálu je i několik dětských hřišť a spoustu dalších aktivit, jako například rytířské souboje, voskové figuríny a mnoho zinscenovaných expozic přibližujících život na hradě.

warwick
Foto: DeFacto / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Strašidla na Warwicku

Lidé tu prý často vídají ducha černého psa, který patřil ženě, potrestané za krádeže. Pánové na Warwicku prý rádi chovali i exotická zvířata, duchové těchto zvířat jsou tu údajně také vídáni, například mravenečník, pštros nebo slůně.

Hrad však není obýván pouze duchy zvířat, zjevují se tu i duchové lidí. Například zjevení sira Fulka Grevilla, jehož duch prý straší v jedné z věží. Měl ho tu zabít jeden ze sluhů. Dodnes tu lidé údajně slyší hádku dvou mužů.

V hradních sklepeních údajně lidé velmi intenzivně vnímají, že jsou pozorováni nebo cítím letmé dotyky.

V podzemní kobce se prý lidé vůbec necítí dobře, dodnes jsou na stěnách patrné vzkazy odsouzenců.

Warwick a jeho okolí rozhodně stojí za návštěvu, možná budete mít štěstí a nějaký přízrak tu potkáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here