Hornické muzeum Landek Park. Netradiční poznání pro celou rodinu

0
Hornické muzeum Landek Park

Hornické muzeum Landek Park. Pokud jste si až do teď mysleli, že fárají faráři, tak Vás musíme vyvést z omylu. Odjakživa přeci fárají horníci. A to hlavně na Ostravsku. Hornické povolání je jedno z nejtěžších a dosti nebezpečných zaměstnání, přesto je to jedno z nejrozšířenějších zaměstnání v Moravskoslezském kraji. Dovedete si představit, že každý den pracujete prakticky pod zemí, v nesnesitelném horku a kolem sebe máte pouze kameny, které Vás mohou kdykoli zasypat? Pokud Vám to nejde, neváhejte a navštivte hornické muzeum Landek Park v Petřkovicích u Ostravy a vše se tam dozvíte.

Tohle muzeum je jedinečné svou rozlohou, která činí až 10 hektarů a tím se stala největším muzeem u nás. Je otevřeno už od roku 1993 a od té doby se těší hojné návštěvnosti a oblíbenosti i proto, že tento areál byl navržen na zařazení do seznamu UNESCO.

V areálu se nenachází pouze hornické muzeum, ale můžeme se zde odreagovat také na hřišti pro plážový volejbal, tenisových kurtech či cyklokrosové dráze nebo vzít děti na rekonstrukci sídliště lovců mamutů, což se jim bude určitě líbit.

  • Nadzemní areál

Spíše než muzeum se dá tenhle areál považovat za jakousi kombinaci muzea a skanzenu. Nachází se zde totiž expozice lidských aktivit již od doby kamenné, dále průmyslová architektura či dokonce moderní důlní technika. Pokochat se zde můžeme i pohledem na vyřazené dělnické stroje, jako jsou lokomotivy, kombajny a podobně. Nicméně areál myslí i na Vaše děti, pro které je zde připravena spousta aktivit a sportovních atrakcí.

  • Expozice důlního záchranářství

Takhle expozice je dokonce největší svého druhu na celém světě. Těmi největšími lákadly a cennostmi jsou bezpochyby nejstarší dochované dýchací přístroje již z roku 1884 nebo těžká potápěčská souprava z roku 1920. V této expozici se můžete dokonce i aktivně zapojit a to zkouškou záchranářského výcviku na cvičném záchranářském polygonu.

Expozice jsou otevřeny denně. Velký okruh si dospělí prohlédnou za 150,-, děti za 90,- a malý okruh dospělí za 90,-, děti za 60,-. Pokud máte zájem pouze o jízdu vozíčkem, připravte si 30,- každý.

Pokud se rozhodnete, že se chcete o hornickém povolání dozvědět více, rezervujte si pro jistotu celý den, tak dlouhou dobu tady totiž můžete strávit, abyste se do sytosti nabažili všeho, co Vám tento areál nabízí.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here