Užijte si výhled na Himálaje – brzy už nemusí být skutečný

0
himalaje hora
Zdroj foto: pixabay

Změna klimatu se propisuje i tam, kde bychom to nečekali. Podle vědců může ke konci století roztát až třetina ledovců, je tedy nejvyšší čas podívat se na zasněžené a bílé Himálaje v jejich největší kráse. A to třeba prostřednictvím našeho videa.

Možná to nevíte, ale právě v těchto horách najdeme třetí největší zásoby ledu na planetě. Předčí je jen ty v Arktidě a Antarktidě. Během posledních 40 let však už 15 % této přírodní krásy zmizelo a trend se bude pravděpodobně prohlubovat.

himalaje hory
Zdroj foto: pixabay

Kde si užít nejkrásnější výhledy na Himálaj? Zamiřte do vesničky Daman v Nepálu

Když se řekne panorama Himálaje, vybaví se znalcům právě tato nenápadná vesnička. Leží jen tři hodiny autem od Káthmándú (hlavní město) v horském regionu Mahabharat a to ve skutečně impozantní nadmořské výšce 2 322 m n. m.

Spatříte odtud opravdu vše – i legendární Mount Everest. Ovšem neunikne vám ani Annapurna, Ganesh Himal, Langtang, Cho oyu, Manasalu a další. A nemusíte se spoléhat jen na vlastní dalekohled – na turisty jsou tu opravdu vybaveni. Nabídnou vám nádherné teleskopy se zobrazením 360 stupňů.

V zimě pokrývá hory sníh, v létě květy

Věděli jste, že rododendrony, které s oblibou pěstujeme v našich zahradách, pochází právě odtud? Nejčastěji tu rostou červené a růžové, takže v létě jde o o pravdu jedinečný pohled. Ne náhodou se právě tady nachází jedna z nejstarších a také  největších botanických zahrad v Nepálu. Pohled na nepálské národní květy v plné kráse si zkrátka nemůžete nechat ujít.

A kam ještě vyrazit? Zlákat vás může třeba  rybaření v jezeře Kulekhani nebo cestování po okolních vesnicích, kde obyvatelé ještě často žijí podle původních lidových tradic. A zapomenout nesmíme ani na krásný chrám Lorda Shivy, Risheshor Mahadev. Dojdete k němu za půl hodiny pěšky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here