Oblast Extremadura vám představí Španělsko z docela jiné stránky

0

extremadura merida

A teď něco pro milovníky římské a středověké doby a cizí kuchyně. Extremadura je oblast zahrnující několik významných měst. Pokud chcete zažít klidnou poznávací dovolenou, Extremadura je skvělou volbou. Uvidíte spoustu památek, můžete ochutnat slavnou iberskou šunku, delikatesní gazpacho a miniaturní tapas i skvostná místní vína.

Během doby conquistadorů byla Extremadura chudá oblast, jež neměla mnoho zdrojů. Dnes je to odlehlé a venkovské území Španělska, které po vstupu do Evropské unie začalo díky své minulosti vzkvétat.

Caceres

Pokud jste nadšencem staré architektury, Caceres nesmíte opomenout při návštěvě tohoto území. Město Caceres pochází z roku 25 př.nl. Je až neuvěřitelné, že se ve městě zachovalo tolik památek. Město oplývá krásnými kostely, jako je například kostel Santa Maria. Křesťanská a muslimská kultura se prolíná ve věži Bujaco, která se datuje do 12. století. Věž najdeme na náměstí města a zajímavostí je, že i dnes vypadá téměř přesně jako před tisíci lety.

merida
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                              Mérida

Mérida

Za římskými zříceninami se vydejte do města s názvem Mérida. V překladu název města znamená „mini Řím“ a nachází se tu nejvíce zachovalých římských zřícenin z celého Španělska. Zajímavým místem je Amfiteátr Mérida, jenž byl místem gladiátorských bitev a římské divadlo Tetro Romano, které svou funkci plní dodnes. Tak mají diváci dokonce dvojí podívanou – nejenom že sledují právě hrané divadelní představení, ale můžou obdivovat tuto krásnou architekturu.

Náboženské dějiny zaujímají ve městě také svou roli v podobě chrámu Diany, který byl postaven v prvním století před naším letopočtem. Nejvíce významnou římskou stavbou města je most Mérida, který vede přes řeku Guadiana. Je nejdelším přežívajícím římským mostem na světě.

Zafra

Nevíte, kde se ubytovat? Doporučujeme místo s názvem Parador de Zafra. Původně to byl maurský zámek z 15. století. Dnes je již hotelem, který dává hostům možnost ocitnout se na chvíli v minulosti. Městečko nabízí krásné dlážděné uličky a nespočet památek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here