Kam vyrazit, když si chcete v Rakousku pořádně zalyžovat

0

lyzovani

Do Rakouska na lyže: Už se nemůžete dočkat, až se úbočí horských kopců pokryjí vysokou vrstvou sněhu? Vydejte se letos za tímhle jedinečným zážitkem k našim jižním sousedům a užijte si stovky kilometrů upravených sjezdových tratí. Rakousko se totiž rozhodlo následovat příklad mezi lyžaři tak oblíbené Francie a sdružuje jednotlivé areály do obřích komplexů, do nichž se dostanete s jednou jedinou vstupenkou.

Jedete poprvé? Tak vsaďte na klasiku!

Jestliže jste lyžování v Rakousku ještě neokusili, vsaďte pro začátek na to nejlepší, co vám mohou jeho hory nabídnout. A kam se vypravit? Například velmi oblíbená lyžařská oblast Zell am See/Kaprun se může pochlubit 137 kilometry sjezdovek, doplněných jedinečnými výhledy. Bývá tu sice hodně návštěvníků, ovšem poměrně šikovně se rozejdou právě na přítomné velké ploše a výsledný dojem tak nebývá vůbec špatný.

Níže položené středisko Schmitten se tyčí nad hladinou krásného jezera Zeller See, výše umístěný ledovec Kitzsteinhorn pak poskytne jedinečné zimní kulisy jako z Himálají. Jde skutečně o tu pravou horskou krajinu jako z pohlednic. A plánujete-li delší pobyt, určitě oceníte výjimečnou polohu této lyžařské oblasti, díky níž můžete snadno navštívit i blízký Kitzbühell, Hochkönig, Saalbach – Hinterglemm nebo ledovec Weissee. Všechny lyžařské sny v jednom balení – co jen si přát víc?

hory

Jižní perla Alp na dohled Středozemního moře

Nevěříte, že se bohaté přívaly sněhu mohou snést s přívětivým a slunečným počasím? Pak jste ještě nevyzkoušeli lyžařskou oblast Nassfeld. Tady si opravdu zalyžujete pěkně a sluníčku a opalovací krém se vám bude zatraceně hodit. Nassfeld vám může nabídnout rovnou téměř neuvěřitelných 110 km sjezdovek. Nechybí ale ani nápadité atrakce pro děti, moderní snowpark a parádní freeride. A až se unavíte, můžete si zalenošit na lehátkách, vystavených na těch nejkrásnějších horských svazích přímo pod rozpáleným sluncem.

Ta pravá horská pohoda tu dýchá na každém kroku. A nebojte se, lyžařská sezóna je tu opravdu dlouhá, takže pokud se vám třeba nečekaně po Vánocích naskytne volný víkend, najděte si perfektní super last minute právě sem.

Ideální místo na prodloužený víkend

Že se prázdninové lyžování v zahraničí za jeden víkend stihnout nedá? Možná to nevíte, ale jen 460 kilometrů od naší metropole leží moderní lyžařské středisko Kreischberg s nadmořskou výškou 2 118 m.n.m. Pokud sem zamíříte, nabídne vám kromě 40 km skvělých sjezdovek také snowpark nebo freeride trasy. Užít si tu můžete i báječné eurovíkendy s rodinou, vždyť autem se sem dostanete za pár hodin jízdy! Tak proč to jednou nevyzkoušet a nedopřát si něco speciálního? Tři nejkrásnější lyžařská střediska v Rakousku jsou pro to jako stvořená.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here