DinoPark Ostrava: Proč a pro koho je návštěva nevšedním zážitkem

0

dinopark

Pozor na zavádějící název. Kde se park ve skutečnosti nachází a jak se k němu dostat? Co vše zde čeká na malé i větší návštěvníky? Jaké unikátní atrakce jsou připravené a zaujmou celou rodinu? Přestože je považován za největší dinopark v České republice a jeho název zní DinoPark Ostrava.

Tak v reálu se toto zábavné a vzdělávací centrum nachází u obce Doubrava mezi městy Karviná a Orlová, vzdálené je 13 km od města Ostrava.

Cestou – necestou do DinoParku

Nejsnadnější a nejlepší je samozřejmě cesta autem, kdy se tak pohodlně přepravíte i se svými ratolestmi a snáze se dostanete na místo určení. Cesta autem z Orlové po silnici č.474 – 17. listopadu a pak už jen odbočit směr na Doubravu, stejně tak při cestě z Ostravy směrem na Karvinou po silnici č.59 a opět odbočit na Doubravu a pak opět odbočka Doubrava.

Pokud se vydáte autobusem, tak na trase z Ostravy, Karviné je třeba vystoupit na zastávce Doubrava – DinoPark. Pokud se vydáte z Orlové, tak zde použijete spoj MHD a to linku č.504, vystoupíte na zastávce Orlová – Kopaniny a odtud je to cca 400 metrů chůzí pěšky.

Apatosaurus
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Jaké atrakce nabízí DinoPark pro své návštěvníky?

Jeden z největších DinoParků u nás se rozkládá na dvou náhorních plošinách. Nechybí tu pochopitelně různé dětské atrakce, ale také 3D kino, paleontologické hřiště, modely mláďat dinosaurů, pavilon se skutečnými artefakty neboli expozice Cesta do minulosti Země. K vidění jsou zde modely dinosaurů ve skutečné velikosti, nechybí naučná stezka a DinoExpres, který vás přímo zaveze do míst mezi dinosaury, kam byste neměli odvahu jít pěšky.

Přestože se jedná o atraktivní podívanou pro děti, tak taková 12 metrů vysoká aktivní druhohorní sopka upoutá pozornost nejen dětí, ale také rodičů. Desítky ozvučených scén s robotickými modely dinosaurů nenechají nikoho bez povšimnutí.

DinoPark byl otevřen v roce 2009 a náleží mezi nejnavštěvovanější turistické rodinné atrakce v Moravskoslezském kraji. Předností je, že se nejedná pouze o zábavní park, ale také naučný, kde je zahrnuta i vzdělávací tématika pro celou rodinu. Nachází se tu více jak sto různých modelů, jak robotické, statické či pohyblivé. Součástí je atrakce podporující edukační poslání DinoParku.

Je libo DinoRace či DinoBludiště?

Mezi další unikátní atrakce, které tu čekají nejen na ty nejmenší, tak náleží rozhodně skvělá dráha pro malé děti DinoRace. Bludiště poskytne zábavu nejmenším i těm větším, mini zoo si zajisté nenechají ujít ani rodiče a rovněž i denní hvězdárnu.

DinoPark je místem stvořeným pro rodinný výlet za zábavou, poznáním, vzděláním. Na své si přijdou děti každé věkové kategorie a taktéž dospěláci se zde dozví a spatří něco zajímavého a přínosného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here